ReelRock

Dyrektorka konkursu:
Jagoda Mytych

Jury:
Jagoda Mytych
Renata Wcisło
Karolina Smyk
Janusz Kurczab

Nagroda główna:
„Wielka Encyklopedia Gór i Alpinizmu. Tom VI. Ludzie gór” Małgorzata i Jan Kiełkowscy, Wydawnictwo Stapis
To pozycja ponadczasowa, dzieło ponadczasowe, można powiedzieć, że jest podstawowym źródłem wiedzy o górach. Ile lat pracy trzeba było poświęcić, by je przygotować? Praca o ogromnej wartości merytorycznej, wymagająca szerokiej specjalistycznej wiedzy i determinacji w działaniu. Determinacji i odwagi również ze strony wydawcy, gdyż jest to również spory wysiłek finansowy, który być może nigdy się nie zwróci.

Nagroda publiczności i czytelników „Magazynu n.p.m.”:
„Chiński maharadża”, Wojciech Kurtyka, Wydawnitwo Góry Books
Powstała pierwsza, postmodernistyczna powieść górska! Literatura wysmakowana, wyrafinowana i wzbogacona baśniowymi ilustracjami, dzięki której zaglądamy na podgórskie podwórko, poznajemy znawców cyfry i wspinaczkowe przygody, o których nie śniło się filozofom.

Wyróżnienia:
„Chiński maharadża”, Wojciech Kurtyka
„Dolomity. Tom II. Zachód”, Dariusz Tkaczyk (Wydawnictwo Sklepu Podróżnika)
To nie tylko pierwszy przewodnik po tym rejonie wydany po polsku, ale także dopełnienie serii publikacji poświęconych Dolomitom, które znają i cenią wszyscy miłośnicy tych gór.

Wyróżnienie za edycję („za edytorską elegancję”):
„Tatrzańska Atlantyda”, Piotr Mazik, Wydawnictwo TPN
Ta piękna i cenna publikacja podnosi standardy edytorskie polskiej książki górskiej i spokojnie może konkurować również z zagranicznymi albumami fotograficznym.