Festiwal Górski jest otwarty dla zwierząt

Festiwal Górski w Lądku-Zdroju to wydarzenie przyjazne wszystkim, dlatego jeśli chcecie przyjechać z pupilem – nic nie stoi na przeszkodzie. Jest jednak kilka ważnych zasad, których musicie przestrzegać, aby komfort czuli inni festiwalowicze przebywający w Waszym otoczeniu oraz oczywiście – same zwierzęta.


Czy na Festiwal Górski można przyjechać ze zwierzęciem? Tak. Obowiązuje jednak kilka zasad, które zebraliśmy poniżej – niezbędnych do poznania przez właścicieli zwierząt mających odwiedzić Lądek-Zdrój podczas Festiwalu Górskiego.

  1. Dobro zwierzęcia. Na Festiwalu w przeważającej części każdego dnia trwania imprezy będzie głośno i tłoczno. Szczególnie, jeśli chcesz dobrze wykorzystać ten czas i czerpać z bogatego programu. Festiwal to mnóstwo bodźców, których zwierzęta nie lubią. Pamiętaj o tym, planując udział w warsztatach, spotkaniach, seansach filmowych. Zwierzęta nie mogą brać udziału w koncertach – nie ma możliwości wejścia na teren koncertu ze zwierzęciem nawet na smyczy/w kagańcu/w plecaczku/transporterze/pod pazuchą.
  2. Bezpieczeństwo festiwalowiczów. Zwierzę w nowym miejscu może być poddenerwowane. Może inaczej niż zwykle reagować na pogłaskanie, zachęty do zabawy. Twoje zwierzę może napotkać na drodze inne zwierzaki. Jeśli planujesz przybyć z psem – powinien być na smyczy i w kagańcu (w miejscach kluczowych). Z kotem lub innym mniejszym zwierzakiem – powinien być odpowiednio zabezpieczony.
  3. Zwierzę na polu namiotowym. Planujesz spać na polu namiotowym – możesz wprowadzić tam zwierzę. Pilnuj, nie puszczaj luzem, wyprowadzaj poza obszar pola namiotowego.
  4. Dbaj o czystość. Oczywista oczywistość – ale trzeba przypominać. Jeśli o psie mowa – wyprowadzaj go w miejsca oddalone od głównych części Festiwalu, niech ma chwilę spokoju.
  5. Bądź rozsądny. Jeśli wybierasz się na film lub spotkanie w zamkniętej sali, a Twojego zwierzaka rozpiera energia – miej na uwadze dobro innych. Szanujemy ciszę tam, gdzie jest spodziewana. Jeśli zwierzę zachowuje się głośno – zastrzegamy sobie prawo do wyproszenia właściciela wraz z jego zwierzęciem z sali/namiotu/terenu wydarzenia.

Liczymy, że każdy, kto zamierza odwiedzić Festiwal Górski w Lądku-Zdroju ze swoim pupilem, potraktuje poważnie powyższe zasady. Kochamy zwierzęta, stałymi gośćmi są psi ratownicy GOPR, z radością uwieczniamy kudłatych gości na zdjęciach. Ale zawsze pamiętamy, że kluczowy jest komfort – zwierzęcia, gości, festiwalowiczów.