Stało się! Możecie już kupić karnet na najpiękniejsze spotkanie Ludzi Gór! Nie ma co czekać, czas planować Lądek-Zdrój w terminie 7-10 września i być częścią niesamowitego wydarzenia. To już 28 edycja Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady. Zbliżając się do trzydziestki uruchamiamy ukryte pokłady energii i już dziś gwarantujemy Wam, że ta edycja będzie absolutnie sztosowa.

Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady, który odbędzie się w dniach 7-10 września 2023 w Lądku Zdroju to wyjątkowe wydarzenie na mapie cyklicznych imprez w naszym kraju. W jego trakcie będzie można doświadczyć wszystkiego, co wiąże się z górami – tymi mniejszymi i tymi największymi.

Jak co roku, Festiwal podzielony będzie na bloki tematyczne.
W ramach Festiwalu Literatury Górskiej zajmiemy się popularyzacją książek i rozstrzygniemy Konkurs na Książkę Górską Roku im. Wawrzyńca Żuławskiego. Konkurs obejmować będzie 6 kategorii.

Jury przyzna nagrody w poszczególnych kategoriach i Grand Prix konkursu.
W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono aż 58 pozycji książkowych!

Kolejnym blokiem tematycznym w ramach naszej imprezy będzie Festiwal Filmów Górskich.
Konkurs, którego założeniem jest promocja filmów o tematyce górskiej podzielony jest na 7 kategorii nagród.

Filmowi, który zdaniem jury będzie zasługiwał na największą uwagę przyznana zostanie nagroda główna – Grand Prix.

LaMPA, czyli Lądek Mountain Photo Award, to kolejny konkurs, który odbędzie się w ramach naszego Festiwalu. Jest to nowość w tegorocznym programie, która – jak liczymy – zagości w nim już na stałe.

Z myślą o najmłodszych miłośnikach gór i przygód przygotowaliśmy Festiwal Młode Góry, który będzie miał formę trzydniowej półkolonii. To czas wypełniony aktywnością na świeżym powietrzu – warsztatami kulturowymi, górskimi, zręcznościowymi. Całość podzieliliśmy na grupy wiekowe, więc każdy junior znajdzie tu coś interesującego dla siebie.

Oprócz tego, podczas tegorocznej edycji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady nie zabraknie muzyki na żywo – a część koncertowa jest bardzo rozbudowana, warsztatów oraz prelekcji i spotkań z ludźmi gór. W tym roku, wśród postaci, z którymi będzie można porozmawiać i wymienić doświadczenia znajdą się: narciarz wyczynowy Bartek Ziemski, filmowiec Oswald Rodrigo Pereira, Olga Kosek – jedna z najlepszych na świecie kobiet uprawiających wspinaczkę lodową, czy wspinacze i alpiniści – Marcin Tomaszewski i Paweł Hałdaś, którzy jako pierwsi na świecie zdobyli zimą ścianę Big Wall na Grenlandii.


Karnety można kupić tutaj: bit.ly/BiletyFG23