Festiwal Górski bez filmów górskich? Ależ skąd! Otworzyliśmy kolejną edycję Konkursu Filmowego – zgłoszenia przyjmujemy do 5 czerwca!

Konkurs Filmowy to jeden z fundamentów Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady. Podczas wrześniowego spotkania Ludzi Gór będzie można zobaczyć filmy konkursowe, ale zanim to nastąpi – jury spośród wszystkich zgłoszonych do 5 czerwca 2023 roku propozycji wyłoni te najlepsze, które zostaną ocenione. Laureatów Konkursu Filmowego poznamy podczas finałowej gali w Lądku-Zdroju.

Zgłoś swój film – im szybciej, tym lepiej

W tym roku zgłoszenia do Konkursu Filmowego podzieliliśmy na trzy terminy. Rozróżniliśmy również wysokość opłaty – filmy umieściliśmy w kategoriach „krótki” i „długi”.

Zgłoszenia, które zostaną wysłane poprzez platformę FilmFreeway do 5 marca, czyli w pierwszym terminie „Early Bird”, to koszt 20 USD dla filmu krótkiego (do 40 minut) i 40 USD dla filmu długiego (powyżej 40 minut).

Kolejny termin to filmy zgłoszone od 6 marca do 5 maja – opłata „Regular” to odpowiednio 30 USD dla filmu krótkiego i 50 USD dla filmu długiego.

Ci, którzy będą zgłaszać swoje produkcje w ostatniej chwili, zostaną ujęci w terminie „Last” – od 6 maja do 5 czerwca 2023. Zgłaszając film w tym okresie, opłata za produkcję krótką wynosi 45 USD, długą – 65 USD.

Podczas Gali jury przedstawi laureatów w siedmiu kategoriach:

  • Najlepszy Film Wspinaczkowy

  • Najlepszy Film o Górach Wysokich
  • Najlepszy Film w kategorii Człowiek i Góry
  • Najlepszy Film o Sportach Górskich
  • Najlepszy Film o Przygodzie i Eksploracji
  • Najlepszy Film Polski

  • Najlepszy Film Krótkometrażowy

Zostanie również przyznane Grand Prix dla filmu zasługującego według jury na szczególną uwagę.

Szczegóły dotyczące Konkursu Filmowego 2023 znajdują się w regulaminie.

Zgłoś film: