ReelRock

Największy górski rock i electro rave i aż 5 scen muzycznych! Festiwal Górski w bardzo koncertowej odsłonie

Będzie się działo! Tegoroczna scena muzyczna Festiwalu Górskiego to nowy poziom emocji. Zapraszamy Was na wydarzenie, którego każdy dzień zakończymy rewelacyjnym koncertem – w zasadzie kilkoma koncertami. W sumie zaplanowaliśmy ich aż 10! Wśród występujących Zalewski, SMOLIK // KEV FOX, Blenders, Farben Lehre!

Czwartek

 • Heebie Jeebies
 • Farben Lehre
 • Kapela Bożków

HEEBIE JEEBIES

2021.09.17 – Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady

Zespół Heebie Jeebies powstał w 1993 roku, w czeskim Hronovie. Muzycy mają na koncie 6 oficjalnych płyt, a sam zespół znany jest doskonale polskiej publiczności z wielu koncertów klubowych i plenerowych w naszym kraju. Za każdym razem porywają publiczność do wspólnej zabawy najdalej w drugim utworze.


FARBEN LEHRE

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową. Żywiołowe koncerty zawsze grane „na 100%”, to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. W 2021 roku zespół świętował swoje 35 urodziny! Z tej okazji ukazały się takie jubileuszowe wydawnictwa jak: CD „Pieśni XX wieku”, winyl+dvd „Akustycznie”, winyl+cd-split „Farben Lehre & Sexbomba” oraz unikalna CD-kompilacja „Friends For Friends”, na której 35 zaprzyjaźnionych kapel, wykonuje własne wersje utworów FARBEN LEHRE. Natomiast 3-go marca 2023 roku swoją premierę będzie miał najnowszy album zespołu, zatytułowany „Na zdrowie„, zatem bez wątpienia kawałki z tego krążka znajdą swoje miejsce w koncertowej setliście. Nie da się ukryć, że wiecznie młody kwartet z Mazowsza nie zwalnia tempa!

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory: „Ali-Baba”, „Anioły i demony”, „Ferajna”, „Handel”, „Helikoptery”, „Manifest”, „Matura”, „Nierealne ogniska”, „Przebudzenie”, „Spodnie z GS-u”, „Stacja Wolność”, „Szeregowiec” czy „Terrorystan”.


KAPELA BOŻKÓW

2022.09.09 – Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady

To muzyczny kwartet Ziemi Kłodzkiej, tworzony przez gitarzystę Oskara Babiaka, basistę i wokalistę Wojtka Grzesiaka, trębacza i harmonijkarza Jacka Mokrzana oraz perkusistę Pawła Fadiejewa. Zespół powstał w połowie 2018 roku, u podnóża pięknego, mieszczącego się w Bożkowie XVI-wiecznego pałacu rodu von Magnis. Pierwszy rok ich twórczości zaowocował stworzeniem szeregu autorskich utworów, osadzonych w różnorakiej stylistyce z przewagą funk’y i rock’a, okraszonych nutą jazzu. Początkowo w zespole grał na trąbce Sebastian Pachecki i w takim składzie, w czerwcu 2020 roku panowie wydali swoją pierwszą płytę (tłoczone CD) zatytułowaną „Bożków Kapela”. W 2021 ukazał się też ich singiel p.t. „Gdybyś była jeżem”, również w wersji wideo.


Piątek

 • BLENDERS
 • SEKCJA MUZYCZNA KOŁŁĄTAJOWSKIEJ KUŹNI PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN
 • STONED AGNES & Thomas Huber
 • SAKWA Techno Night & Mountain Set

BLENDERS

Blenders – kapela z krwi i kości z Trójmiasta, o której dużo się w Polsce i poza nią pisało,  która grała na masie wydarzeń telewizyjnych, gościła na wielu studenckich juwenaliach  i najważniejszych krajowych festiwalach. 

Ich popularność odbiła się głośnym echem, a dowodem na to jest to, że do dziś na wielu  wydarzeniach można usłyszeć największe hity zespołu, takie jak „Ciągnik”, „Biribomba”,  „Punkt G”, „Czuję, że ja muszę”, „Włos to Włos”, „Poniedziałek”, „Owca,” „Za pokojem”, czy „Mała obawa”. 

Zespół zagrał blisko 800 koncertów i występował na jednej scenie m.in. z Foo Fighters,  Alphaville czy Ice-T.  Był częścią legendarnej trasy Inwazja Mocy.

W 2022 roku w związku z powrotem zespołu na scenę w legendarnym składzie, Blenders zagrali na dwóch dużych i ważnych festiwalach na festiwalowej mapie polski tj. Pol’and’Rock Festival i CieszFanów Festiwal. Zagrali też na powitanie z fanami koncert u siebie w domu, w  Trójmieście, w wypełnionym po brzegi Teatrze Szekspirowskim. 

Obecnie zespół pracuje nad nowym albumem i ogłosił swoją obecność na Festiwalach Rockowizna w Poznaniu i Krakowie u boku m.in. Kultu, T.Love, Organka, Nocnego Kochanka czy Łydki Grubasa. Pojawi się też na legendarnym Kazimiernikejszyn Festiwal obok Dubiozy Kolektiv, Katarzyny Nosowskiej, czy Vito Bambino.

Sobota

 • ZALEWSKI
 • SMOLIK // KEV FOX
 • ZAGRALI I POSZLI
 • JABOLOWE TULIPANY

ZALEWSKI

Zalewski debiutancką płytę – rockową, ostrą, surową – wydał zaraz po wygranej „Idola” w 2004. Następnie terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występował z  Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował  ponownie, albumem „Zelig”. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce.

Rok 2020 przyniósł kolejny autorski album pt. „ Zabawa”. Promując album „Zabawa” Zalewski  zagrał ponad 200 koncertów, ale znalazł też czas na film o Kalinie Jędrusik w znakomicie przyjętym obrazie w reż. Katarzyny Klimkiewicz „Bo we mnie  jest seks”.

W roku 2021 Krzysztof Zalewski dołączył do grona artystów zaproszonych do udziału w  prestiżowym, ikonicznym wręcz formacie MTV Unplugged. MTV Unplugged Zalewskiego to  występ w stu procentach akustyczny z udziałem sekcji dętej, chórku oraz gości specjalnych. Wiosną 2022 artysta zagrał 22 koncertową trasę koncertową pod nazwą „Zalewski MTV Unplugged Tour”.

Latem 2022 K.Zalewski (u boku Bedoesa i Kwiatu Jabłoni) ponownie stanął na czele Męskie Granie Orkiestra 2022 i stworzył kolejny hymn MG pt. „Jest tylko teraz”. A rok zakończył wyprzedanym koncertem pod hasłem „Koniec Zabawy” na warszawskim Torwarze, gdzie jego duetowymi gośćmi byli m.in. Dawid Podsiadło, WaluśKraksaKryzys i Igo.

SMOLIK // KEV FOX

SMOLIK – jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, który oprócz produkcji utworów i albumów dla wielu artystów, wydaje swoje autorskie płyty. Muzyka SMOLIKA to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami. SMOLIK z wielkimi sukcesami produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizyjnych. Jest również autorem muzyki do wielu kampanii i filmów reklamowych.

Nazwisko SMOLIKA jest niezmiennie od kilku lat marką nierozerwalnie kojarzącą się nie tylko z muzyką, ale również z dobrym gustem, najświeższymi trendami i nowoczesną elegancją. Potwierdzają to nagrody jakie otrzymał w ostatnich latach, m.in..: Paszport Polityki, Fryderyki za produkcję roku 2006 i 2009 oraz dla najlepszego kompozytora 2003 i 2006, trzykrotna nominacja do nagrody MTV European Music Aword, Kreatura 2008 za wkład w muzykę reklamową.

Ostatni studyjny album, który SMOLIK stworzył wspólnie z brytyjskim songwriterem to SMOLIK // KEV FOX, nagrodzony Fryderykiem 2016, mający obecnie status platynowej płyty.

Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty.

W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii.

W 2018 ukazała się QUEEN OF HEARTS czyli EP, której sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. Premiera koncertowa EP miała miejsce w ramach Live Sesji w YouTube Space w Berlinie.

Duet wciąż koncertuje, pojawił się na większości liczących się festiwali (m.in Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal itp). Obecnie artyści pracują w studio nad kolejnym albumem.

ZAGRALI I POSZLI

ZAGRALI I POSZLI od ponad 30 lat na scenie, laureaci ogólnopolskich festiwali SHANTIES, BAZUNA, BAKCYNALIA, YAPA, GIEŁDA PIOSENKI. Grają „piosenkę drogi” – autorskie utwory inspirowane folkowymi brzmieniami przywożonymi z podróży po świecie. Wybuchowa mieszanka folku, country, bluegrassu, rocka i ballady. Liderzy zespołu to alpiniści związani z Klubem Wysokogórskim w Poznaniu i Klubem Sportów Górskich DIRETA.

ANDRZEJ JANKA – wspina się od ponad 30 lat w skałach i górach, latem i zimą, prezes Klubu Sportów Górskich DIRETA, członek KW Poznań, instruktor wspinaczki – na swoim koncie ma ponad 500 przeszkolonych osób. Pod pretekstem wspinania zwiedził kilka kontynentów (Ameryka Południowa, Azja, Afryka), w Europie najczęściej zagląda w Alpy, Dolomity, Tatry i do Hiszpanii. Żeby nie zwariować od wspinania gra sobie na instrumentach strunowych w folkowym zespole ZAGRALI I POSZLI i śpiewa między innymi o… wspinaniu… Prywatnie ojciec wspinającej się siedmioletniej Hani i Zoji.

JABOLOWE TULIPANY

Mało punka tego dnia – dlatego na scenie zagości również zespół Jabolowe Tulipany! Znają nasz Festiwal, po fantastycznym przywitaniu w zeszłym roku zagoszczą tu ponownie. Sami o sobie: „Krakoskie pany, nie żadne chamy, albo na odwrót. Zespół punkowo-performansowy powstały z niedoboru witaminy D, spowodowanego ciągłym przesiadywaniem w piwnicy krakowskiego Kazimierza i potrzeby zrobienia czegoś, co już pewnie było, ale nie w takim wydaniu w jakim jest aktualnie, gdyż to pierwszy wspólny zespół członków tego jakże nietuzinkowego i niepoważnego przedsięwzięcia. Eklektyzm gatunkowy, brak estetycznych granic oraz szereg ciągłych nieporozumień związanych z dziurami komunikacyjnymi, to tylko niektóre z zalet tego młodego stażem i starego duchem projektu”.

2022.09.10 – Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady

Niedziela

Na godne pożegnanie 28. edycji Festiwalu Górskiego otwarta dla wszystkich festiwalowiczów legendarna impreza u Natalii i Zbyszka Piotrowiczów, czyli Afterparty Winiarnia Radochów. Start o godzinie 19.00.