GRAND PRIX

oraz czek na 1000 euro ufundowany przez sponsora imprezy firmę Gore-Tex i HiMountain

trafił do rąk Marcina Tasiemskiego za produkcję „Niematotamto”

historię 40-letniego wspinacza, który musi poddać sie skomplikowanej operacji. Film jest bardzo osobistą, a jednocześnie niepozbawioną humoru opowieścią człowieka, który nie poddaje się mimo różnych przeciwności losu.

Kategoria Kultura, Ekologia, Człowiek

Nagrodę główną

otrzymał film „E11” Dave’a Browna.
Film o determinacji graniczącej z obsesją, o sięganiu do granicy ludzkich możliwości, o wielkiej pasji. A wszystko to ograniczone do kilku metrów skały.

Kategoria GÓRY NIEZNANE

Nagroda Główna

Jury doceniło także film „Zapach szczytu” (The smell of mountain top) Wiktora Trofimowa, przyznając mu nagrodę główną w kategorii Góry Nieznane.

Wyróżnienie

Wyróżnienie otrzymał film „Niematotamto” Marcina Tasiemskiego.
Humor, dystans do własnych problemów, optymizm, mimo wielu przeciwności to – zdaniem jurorów – główne atuty filmu tego autora.

Nagroda specjalna Jury

Tę nagrodę otrzymał niezwykły, nepalski film „W podróży z czerwonym bogiem” (On the road with the Red God Macheddendranath) Kesanga Tsetsen Lamy. W obrazie doceniono pasję, energię i determinację mieszkańców doliny Kathmandu, którzy uczestnicząc w mistycznym obrzędzie trwającym wiele miesięcy, dążą do celu, przełamując fizyczne i psychiczne bariery.

Nagrody Dodatkowe

Nagroda Burmistrza Lądka Zdroju

powędrowała do Keitha Partridge’a za niezwykły film „Duet”. W uzasadnieniu podkreślano, przede wszystkim, jego przesłanie i nawiązanie do humanistycznych wartości.

Nagroda Publiczności

Marcin Tasiemski – „Niematotamto”