Już w sobotę, 18 września, koncert NOSOWSKIEJ, który zwieńczy 26. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju. Poniżej przesyłamy kilka informacji, które pomogą zaplanować czas i sprawią, że to wydarzenie będzie długo miło pamiętane.

Harmonogram

Planowane rozpoczęcie koncertu – godzina 22:00

Koncert rozpocznie się o 22.00, ale zachęcamy do przyjazdu znacznie wcześniej. W Parku Zdrojowym od godziny 10:00 trwają bezpłatne zajęcia przygotowane przez GOPR, Dolny Śląsk i innych naszych partnerów. Po wykupieniu biletów na cały dzień możliwy jest również udział w projekcjach i prelekcjach.

Szczegółowy program tutaj: https://www.festiwalgorski.pl/harmonogram/

Zatem jeszcze raz, plan jest następujący:

21:40 – rozpoczynamy wpuszczanie publiczności na teren imprezy (godzina orientacyjna)
22:00 – rozpoczęcie koncertu (możliwy poślizg od 5 do 30 minut)
23:30 – zakończenie imprezy

Teren imprezy i wymiana biletów na opaski

Koncert odbędzie się w amfiteatrze, ul. Orla 7. (patrz punkt Parkingi).
Link do nawigacji: https://www.google.com/maps/place/Muszla+koncer…

Teren będzie ogrodzony i strzeżony przez Agencję Ochrony. Wejście na teren imprezy tylko na podstawie opasek. Bilety zakupiony w systemie Ekobilet podlegają wymianie na opaski w Biurze Festiwalowym ulokowanym tuż obok w budynku Kinoteatru.

Biuro działa już od środy w godzinach:

środa 9:30 – 20:30
czwartek 9:30 – 21:00
piątek 8:30 – 23:00
sobota: 8:30 – 22:30

Pogoda

Nasz Festiwal Górski ma długą tradycję koncertów w strugach deszczu – wspomnijmy tylko Lao Che, Grubsona, Strachy na Lachy z lat ubiegłych.

Kiedy pisaliśmy tę wiadomość – prognoza pogody nie przewidywała opadów, teraz zanosi się na mżawkę – ze względu na kapryśną aurę prosimy o wyposażenie się w stroje przeciwdeszczowe. Nie polecamy parasoli, ponieważ zasłaniają widok osobom stojącymi z tyłu. Teren Amfiteatru jest w częściowo zadaszony, jednak pewnie nie wszyscy znajdą tam miejsce dla siebie.

Gastronomia

Na terenie Parku Zdrojowego oraz samego terenu imprezy będzie działać mała acz smaczna gastronomia. Będzie można napić się piwa (na terenie imprezy – do 3,5% alkoholu). Dbamy o środowisko i napoje lejemy do festiwalowych kubków wielorazowego użytku. Kaucja za wypożyczenie – 10 zł płatne wyłącznie gotówką.

Za jedzenie i picie można będzie zapłacić kartą.

Parkingi

Lądek-Zdrój w czasie Festiwalu jest najbardziej zatłoczonym miastem Dolnego Śląska. Jednak nie dalej niż 500 metrów od centrum wydarzeń znajduje się wygodny bezpłatny parking Stacji Narciarskiej Lądek-Zdrój, na ulicy Aleja Marzeń 14.

Link do nawigacji: https://www.google.com/maps/place/aleja+Marze%C…

Regulamin

Koncert NOSOWSKA jest imprezą masową w rozumieniu przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych. Regulamin dostępny jest tutaj.

Prosimy o zapoznanie się z nim. Wejście na teren imprezy jest jednoznaczne z zobowiązaniem do jego przestrzegania.

Covid-19

Na wejściu na teren imprezy będzie dezynfekcja dłoni realizowana przez służby informacyjne organizatora. Liczba miejsc na imprezie została przygotowana zgodnie z aktualnymi przepisami (75% wyznaczonych miejsc), certyfikaty COVID nie będą sprawdzane.

Impreza jest na terenie otwartym i na dużej przestrzeni, co daje bezpieczeństwo i komfort w zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego.

Do zobaczenia!