Regulamin RAJDu

Wędrowny Rajd Górski z Helikon-Tex – regulamin, czyli Rajd z Marianówki do Lądka-Zdroju 3-7 września 2022 roku


Regulamin

 1. Organizatorem Wędrownego Rajdu Górskiego z Helikon-Tex jest Stowarzyszenie TKKF Kompas (organizator Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju)
 2. Naszym celem jest, abyście Wy, Uczestnicy RAJDu, poznali piękno Ziemi Kłodzkiej, w tym Masywu Śnieżnika, Gór Bialskich oraz Gór Złotych. No ale przede wszystkim, żebyśmy dobrze się bawili i czerpali radość ze wspólnego wędrowania.
 3. Czeka na Was autorska Trasa Wędrownego Festiwalu Górskiego z Helikon-Tex, kierowana przez Łukasza Supergana, przeznaczona dla zaawansowanych turystów (limit 25 Uczestników)
 4. W trakcie Wędrownego Festiwalu Górskiego z Helikon-Tex musimy gdzieś spać, więc planujemy następujące noclegi:
 • sobota/niedziela (3/4.09) – Marianówka Harcerska Baza Obozowo-Biwakowa (pod namiotem)
 • niedziela/poniedziałek (4/5.09) – schronisko na Śnieżniku (pokoje wieloosobowe)
 • poniedziałek/wtorek (5/6.09) – Bielice, baza harcerska w dolinie rzeki Biała Lądecka (pod namiotem)
 • wtorek/środa (6/7.09) – gdzieś w lesie, okolice Trawieńskiej Góry (pod namiotem)
 • od środy (7.09) – Lądek-Zdrój

  5. Plan przebiegu Tras:

 dzień I [br]
niedziela, 04.09
dzień II[br]
poniedziałek, 05.09
dzień III[br]
wtorek, 06.09
dzień IV[br]
środa, 07.09
 
TrasaMarianówka – Schronisko na Śnieżniku

ok 12 km, ok 900 m podejść
Schronisko na Śnieżniku – Bielice


ok. 25 km, ok 700 m podejść
Bielice – okolice Trawieńskiej Góry


ok. 22 km, ok 800 m podejść
Okolice Trawieńskiej Góry – Lądek Zdrój


ok. 12 km, ok 250 m podejść

6. Ze strony Organizatorów Wędrownego Rajdu Górskiego z Helikon-Tex zapewniamy Wam, czyli Uczestnikom:

a) 6 noclegów w postaci miejsca do rozbicia własnego namiotu (od soboty, 3 września wieczorem do niedzieli 11 września włącznie) 8 noclegów w postaci miejsca do rozbicia własnego namiotu (3/4.09 oraz od 7.09 do 11.09 rano) z zapleczem sanitarnym
b) 2 noclegi w lesie bez zaplecza sanitarnego
c) 1 nocleg w schronisku na Śnieżniku (4/5.09) w pokojach wieloosobowych
d) Opiekę przewodnika oraz najlepszej kadry festiwalowej.
e) Mapy terenów po których będziemy wędrować oraz pakiet Uczestnika.
f) Potwierdzenie ciężko zdobytych przez Was punktów GOT (Górska Odznaka Turystyczna) oraz KZGP (Klub Zdobywców Korony Gór).

7. Pomimo najszczerszych chęci pewnych spraw my, Organizatorzy Wędrownego Festiwalu Górskiego Helikon-Tex, nie możemy zapewnić i dlatego:

a) Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy RAJDu ze względu na pogodę.
b) Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. W przypadku wprowadzenie zakazu organizowania imprez Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania RAJDu. 
c) W przypadku uczestnictwa jedynie w części RAJDu Organizatorzy nie zapewniają transportu. Po Waszej stronie, jako Uczestników, pozostaje dojazd oraz dostosowanie się do miejsca i godziny wymarszu.

8. Dodatkowo na Was, czyli Uczestnikach Wędrownego Festiwalu Górskiego Helikon-Tex (każda osoba, która bierze udział w RAJDZIE, po wcześniejszym wykupieniu biletu / karnetu) również ciążą pewne obowiązki oraz zgody:

a) Bierzecie udział w Wędrownym Festiwalu Górskim Helikon-Tex na własną odpowiedzialność i tym samym ponosicie pełną odpowiedzialność za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pokonywania trasy w czasie RAJDu, w tym poruszania się zgodnie z przepisami Ustawy Prawa o Ruchu Drogowym oraz stosowania się do regulaminu Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego oraz regulaminu Nadleśnictwa Lądek Zdrój.
b) RAJD jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. Osoby od 16. roku życia mogą brać udział w RAJDzie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej oraz za zgodą rodzica/opiekuna prawnego. Pamiętajcie, że możecie być świadkami moralnie nagannych zachowań, np. spożywania alkoholu.
c) Zabierzcie własny sprzęt biwakowy (m.in. kuchenkę do gotowania, śpiwór, namiot), albo zadbajcie o dołączenie do kogoś w namiocie lub o wspólne gotowanie.
d) Nie samymi górami człowiek żyje, jeść też trzeba – tutaj wyżywienie zostawiamy po Waszej stronie (czyli wyżywienie we własnym zakresie). W bazie obozowo-biwakowej Marianówka jest zaplecze kuchenne. W schronisku na Śnieżniku będzie możliwość zakupienia czegoś do jedzenia. Jedynie na noclegach w lesie w Bielicach oraz okolicach Trawieńskiej Góry takiej możliwości nie będzie. 
f) Zobowiązujecie się do przestrzegania godziny wymarszu całej grupy.
g) Jeśli zdecydujecie się zrezygnować z części RAJDu, musicie zapewnić sobie transport powrotny na własną rękę.
h) Ubezpieczacie się od NNW we własnym zakresie.
i) Wyrażacie zgodę na publikację swojego wizerunku w relacjach z przebiegu wydarzenia zamieszczonych na stronie Festiwalu, w mediach oraz materiałach promocyjnych Organizatorów.
j) Warunkiem uczestnictwa w RAJDzie jest również wyrażenie zgody na przetwarzanie Waszych danych osobowych przez Administratora Danych Osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. oraz ogólnego rozporządzenia o ochronie danych nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), którym jest Stowarzyszenie TKKF Kompas z siedzibą pod adresem Pasterka 6, 57-350 Kudowa-Zdrój, w celu i w zakresie niezbędnym do realizacji RAJDu. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji RAJDu.
k) Niepełnoletni uczestnicy zobowiązani są do przedstawienia pisemnej zgody (pobierz i wydrukuj) rodziców lub prawnych opiekunów.
l) Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do Organizatora.