czyli Rajd z Pasterki do Lądka-Zdroju
10-15 września 2021 roku


Regulamin

 1. Organizatorem RAJDu jest Stowarzyszenie TKKF Kompas (organizator Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju)
 2. Naszym celem jest, abyście Wy, Uczestnicy RAJDu, poznali piękno Ziemi Kłodzkiej, w tym Gór Stołowych, Bardzkich oraz Złotych. No ale przede wszystkim, żebyśmy dobrze się bawili i czerpali radość ze wspólnego wędrowania 😊
 3. Czekają na Was następujące Trasy RAJDu:
  – Trasa I (limit 25. Uczestników)
  – Trasa II (kierowana przez Łukasza Supergana, dla bardziej zaawansowanych; limit 20. Uczestników)
 4. W trakcie RAJDu musimy gdzieś spać, więc planujemy następujące noclegi:
 • piątek/sobota (10/11.09) – Pasterka (wszystkie Trasy)
 • sobota/niedziela (11/12.09) – Pasterka (wszystkie Trasy)
 • niedziela/poniedziałek (12/13.09) – Batorów, przy Górskiej Bazie Noclegowej (Trasa I) / okolice Suszyny, gdzieś w lesie (Trasa II)
 • poniedziałek/wtorek (13/14.09) – Złoty Stok, przy pensjonacie Złoty Jar (wszystkie Trasy)
 • wtorek/środa (14/15.09) – Radochów, przy jaskini (wszystkie Trasy)
 • od środy (15.09) – Lądek-Zdrój (wszystkie Trasy)

  5. Plan przebiegu Tras:
dzień I
sobota, 11.09
dzień II
niedziela, 12.09
dzień III
poniedziałek, 13.09
dzień IV
wtorek, 14.09
dzień V
środa, 15.09
Trasa IPasterka – Szczeliniec Wielki – Pasterka

ok. 8 km, 260 m podejść

+ dla chętnych Pasterka – Błędne Skały – Pasterka (bilet wstępu na Błędne Skały we własnym zakresie)
Pasterka – Karłów – Ptak – Kopa Śmierci – Skalna Czaszka – Batorów

ok. 16 km, 500 m podejść
Batorów – podjazd na przeł. Łaszczowa – Kłodzka Góra – przeł. Kłodzka – Ptasznik – Złoty Stok (pensjonat Złoty Jar)

ok. 20 km, 700 m podejść
Złoty Stok (Złoty Jar) – Jawornik Wielki – przeł. Jaworowa – Radochów, jaskinia

ok. 13 km, 550 m podejść
Radochów – Wojtówka – Borówkowa Góra – Lądek-Zdrój

ok. 19 km, 700 m podejść
Trasa IIPasterka – Szczeliniec Wielki – Pasterka

ok. 8 km, 260 m podejść

+ dla chętnych Pasterka – Błędne Skały – Pasterka (bilet wstępu na Błędne Skały we własnym zakresie)
Pasterka – Biała Skała – Główny Szlak Sudecki – Wrota – Rogacz – Golec – Raszków – okolice Suszyny

ok. 25 km, 500 m podejść
okolice Gorzuchowa – Korytów – Kłodzko – Jedlak – przeł. Kłodzka – Chwalisław – Złoty Stok (Złoty Jar)

ok. 30 km, 900 m podejść
Złoty Stok (Złoty Jar) – przeł. Jaworowa – Radochów, jaskinia

ok. 12 km, 500 m podejść
Radochów – Wojtówka – Borówkowa Góra – Lądek-Zdrój

ok. 19 km, 700 m podejść

6. Ze strony Organizatorów RAJDu zapewniamy Wam, czyli Uczestnikom:

a) 6 noclegów w postaci miejsca do rozbicia własnego namiotu (od piątku 10.09 wieczorem do czwartku 16.09 rano) z zapleczem sanitarnym (bez zaplecza sanitarnego będzie tylko jeden nocleg w lesie z niedzieli na poniedziałek na Trasie II Łukasza Supergana; bez pryszniców nocleg przy jaskini Radochowskiej na obu Trasach).
b) Opiekę świetnych przewodników oraz najlepszej kadry festiwalowej.
c) Karnet na wydarzenia Festiwalu w dniach 11-15.09 (sobota-środa) czyli udział w pokazach filmowych, prelekcjach, koncertach.
d) Karnet na udział w programie Winne Góry w Radochowie, 14.09 (wtorek).
e) Śpiewy do rana przy ogniskach (ostatecznie można pójść spać wcześniej).
f) Wstęp na trasę na Szczeliniec Wielki, 11.09 (sobota).
g) Mapy terenów po których będziemy wędrować oraz pakiet Uczestnika.
h) Potwierdzenie ciężko zdobytych przez Was punktów GOT (Górska Odznaka Turystyczna) oraz KZGP (Klub Zdobywców Korony Gór).
i) Przewóz bagaży (na życzenie, jeśli Wam za ciężko) pomiędzy miejscami noclegowymi. 
j) Transport Uczestników na trasie Batorów-okolice Kłodzka (dotyczy tylko Trasy I), 13.09 (poniedziałek).
k) Transport zwrotny kierowców po samochody do Pasterki, 15.09 (środa) – 1 kierowca na 1 samochód.

7. Pomimo najszczerszych chęci pewnych spraw my, Organizatorzy RAJDu, nie możemy zapewnić i dlatego:

a) Zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy RAJDu ze względu na pogodę.
b) Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo Waszych bagaży w czasie transportu oraz na noclegach, ale nie jesteśmy w stanie tego zagwarantować. Prosimy nie pozostawiać w namiotach oraz nie umieszczać w bagażu rzeczy kosztownych, dokumentów itp. 
c) Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie, w szczególności dotyczących epidemii COVID-19. W przypadku wprowadzenie zakazu organizowania imprez Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania RAJDu. 
d) W przypadku uczestnictwa jedynie w części Trasy I Organizatorzy nie zapewniają dodatkowego transportu. Po Waszej stronie, jako Uczestników, pozostaje dojazd oraz dostosowanie się do miejsca i godziny wymarszu.

8. Dodatkowo na Was, czyli Uczestnikach RAJDu (każda osoba, która bierze udział w jednej z grup RAJDu, po wcześniejszym wykupieniu biletu / karnetu) również ciążą pewne obowiązki oraz zgody:

a) Bierzecie udział w RAJDzie na własną odpowiedzialność i tym samym ponosicie pełną odpowiedzialność za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pokonywania trasy w czasie RAJDu, w tym poruszania się zgodnie z przepisami Ustawy Prawa o Ruchu Drogowym oraz stosowania się do regulaminu Parku Narodowego Gór Stołowych.
b) RAJD jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. Osoby do 18. roku życia mogą brać udział w RAJDzie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Pamiętajcie, że możecie być świadkami moralnie nagannych zachowań, np. spożywania alkoholu.
c) Zabierzcie własny sprzęt biwakowy (m.in. kuchenkę do gotowania, śpiwór, namiot), albo zadbajcie o dołączenie do kogoś w namiocie lub o wspólne gotowanie.
d) Prosimy o ograniczenie bagażu do przewozu z jednego miejsca noclegowego na drugi. Najlepiej, gdyby był to jedynie 1 duży plecak + 1 namiot. Zalecamy całość włożyć przy transporcie do 120 L worka. 
e) Nie samymi górami człowiek żyje, jeść też trzeba – tutaj wyżywienie zostawiamy po Waszej stronie (czyli wyżywienie we własnym zakresie). Przy wszystkich miejscach noclegowych będzie możliwość zakupienia czegoś do jedzenia (w schronisku Pasterka, Górskiej Bazie Noclegowej w Batorowie, restauracji pensjonatu Złoty Jar oraz przy jaskini Radochowskiej). Jedynie na noclegu w lesie w okolicach Gorzuchowa (Trasa II) takiej możliwości nie będzie. 
f) Zobowiązujecie się do przestrzegania godziny oddania bagażu do transportu oraz godziny wymarszu całej grupy (nie dotyczy osób, które chcą same nieść cały swój bagaż oraz które z założenia będą pokonywać trasę samodzielnie – więcej o tym w punkcie 9b). Rzeczy do transportu należy złożyć do godz. 8.00, odbiór ok. godz. 15.00-17.00 (dokładna godzina będzie podawana na bieżąco i zależała od miejsca noclegu).
g) Jeśli zdecydujecie się zrezygnować z części RAJDu, musicie zapewnić sobie transport powrotny na własną rękę.
h) Ubezpieczacie się od NNW we własnym zakresie.
i) Wyrażacie zgodę na publikację swojego wizerunku w relacjach z przebiegu wydarzenia zamieszczonych na stronie Festiwalu, w mediach oraz materiałach promocyjnych Organizatorów.
j) Warunkiem uczestnictwa w RAJDzie jest również wyrażenie zgody na przetwarzanie Waszych danych osobowych przez Administratora Danych Osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. oraz ogólnego rozporządzenia o ochronie danych nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), którym jest Stowarzyszenie TKKF Kompas z siedzibą pod adresem Pasterka 6, 57-350 Kudowa-Zdrój, w celu i w zakresie niezbędnym do realizacji RAJDu. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji RAJDu.
k) Niepełnoletni uczestnicy zobowiązani są do przedstawienia pisemnej zgody (pobierz i wydrukuj) rodziców lub prawnych opiekunów.

9. Co poza tym?

a) Istnieje możliwość kupienia karnetu na poszczególne dni (nie dotyczy Trasy II), ale tylko w przypadku, kiedy będzie jeszcze wystarczająca liczba miejsc. Miejcie wówczas na uwadze punkt 7d w niniejszym regulaminie.
b) Jeśli będziecie mieli ochotę, możecie wziąć udział w RAJDzie wędrując niezależnie, samodzielnie (poza grupą, która będzie szła z przewodnikiem albo opiekunem), spotykać się z pozostałymi Uczestnikami na noclegach (tych, które dotyczą Trasy I) oraz korzystać z programu wieczornego. W takim wypadku cena karnetu pozostaje dla Was bez zmian, jesteście Uczestnikami RAJDu, ale bierzecie na siebie odpowiedzialność za pokonanie samodzielnie trasy, także ewentualne błądzenie. 
c) Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do Organizatora.