ReelRock

Aż 31 filmów, w tym 16 premier. Bogata lista tytułów wspinaczkowych i takich, w których kobiety odgrywają główną rolę. Ponad 20 godzin przed wielkim, festiwalowym ekranem. Przedstawiamy listę filmów, które obejrzycie podczas 29 Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju w dniach 5-8 września!

Pokaz każdego filmu odbędzie się dwukrotnie podczas Festiwalu Górskiego, od czwartku do niedzieli (5-8 września). Aby wziąć udział w pokazach, trzeba posiadać karnet 4-dniowy lub jednodniowy, na dany dzień.

Adra

Llanberis – malowniczo położona wioska w północnej Walii – jest mekką wspinaczkowych ekscentryków i „kolorowych ptaków”. Od dawna obecny jest w niej duch wyzwań i przygody, a tutejsza społeczność chętnie przygarnia pod swoje skrzydła dziwaków i toleruje wszelką odmienność.

Sto lat temu aktywnie działały tu w skałach przedstawicielki płci pięknej. Trzydzieści lat później łatwiejsze ściany były placem zabaw dla dzieci „przeganianych” przez rodziców na dwór. W latach 80. XX wieku czas spędzali tu młodzi, biedni ludzie na zasiłkach, dla których wspinaczka była wyrazem buntu przeciwko ówczesnemu systemowi i rodzajem ekstremalnej zabawy. Byli wśród nich Leo Houlding, Tim Emmett, Paul Pritchard, Johnny Dawes, Nick Bullock, James McHaffie i wielu innych. Obecnie kolejne pokolenie wspinaczy powtarza klasyki  wytyczone przez wybitnych poprzedników oraz próbuje swoich sił w kreowaniu nowych dróg.

Bohaterowie filmu są w różnym wieku, pochodzą z rozmaitych środowisk, mają odmienne doświadczenie życiowe. Wszystkich łączy silna więź z Llanberis, miłość do okolicznych skał, kamieniołomów i klifów oraz to wyjątkowe ciepło w sercu, które sprawia, że mówią o tym miejscu „dom”.


Ashima

„Ashima” to intymny portret topowej wspinaczki Ashimy Shiraishi realizowany podczas jej wyprawy do RPA, gdzie będzie chciała zostać najmłodszą na świecie osobą, która zrobi boulder V14. Ashimie towarzyszy Poppo – ekstentryczny artysta, były tancerz, którzy przy okazji jest jej ojcem. Film jest opowieścią o emocjach i sile charakteru, a także hołdem złożonym rodzicom-migrantom i ich wersji „amerykańskiego snu”.


Body of A Line

Amerykanka Madaleine Sorkin podejmuje próbę przejścia najtrudniejszej drogi wspinaczkowej leżącej powyżej 4100 metrów. Mowa tu o Dunn-Westbay Direct (5.14-) na Longs Peak w USA,  w stanie Kolorado. Krótka animacja „Body Of A Line” powstała na bazie materiału filmowego z przejścia drogi, który został przełożony na 7229 rysowanych klatek. Powstał wspinaczkowy film, jakiego jeszcze nie widzieliście, łączący sztuki plastyczne z poezją i muzyką. 


Captains On El Cap

Znany wspinacz belgijski Sébastien Berthe marzy o przejściu the Dawn Wall – najtrudniejszej drogi wielowyciągowej na świecie, znajdującej się w Dolinie Yosemite, w Kalifornii. Seb nie ma jednak zamiaru lecieć do USA samolotem. Wraz z zgrupą pięciu wspinaczy i wspinaczek oraz psa, podejmuje wyzwanie dopłynięcia do Ameryki jachtem. Podczas długiego rejsu przez Atlantyk i road tripu przez Meksyk ekipa dobrze się poznaje. Gdy docierają do legendarnych ścian Yosemite, wszyscy wspierają Seba i siebie nawzajem w swoich wspinaczkowych wyzwaniach. Klimat całej wyprawy przypomina początki eksploracji gór i wielkich ścian.


Chasing Kasper

Rower, z definicji, pozwala pokonać drogę z punktu A do punktu B. Jednak czasem jazda na rowerze jest również sama w sobie rodzajem podróży przez coś. W przypadku Tessy Treadway i jej 9-letniego syna Kaspra, rowerowe wycieczki pomagają w przeżywaniu żałoby po mężu i ojcu – zawodowy narciarz Dave Treadway zginął w 2019 roku podczas jazdy poza trasą. Dla Kacpra rower górski to sposób na zużycie roznoszącej go energii. Dla Tessy te wypady są ucieczką od chaosu samotnego macierzyństwa. Poza tym, co to za radość gonić swojego syna na rowerze!


Cycles

„Cycles” to eksperymentalny film freeridowy, zrobiony przez kobiety i o kobietach.

Opowiada o grupie freeriderek, która odkrywa przepiękne górskie rejony Tyrolu. Ale nie chodzi tu tylko o narciarską przygodę i sportowe wyczyny. „Cycles” zagłębia się w kobiecy cykl i bada tajemnicę mocy, jaką daje życie zgodne z nim.


Death Trap Haute Route. Reconstruction Of A Tragedy

Nocą z 29 na 30 kwietnia 2018 roku siedem osób zginęło z zimna i wyczerpania zaledwie 550 metrów od alpejskiego schroniska. Tragedia na legendarnym trawersie Haute Route,  prowadzącym z francuskiego Chamonix do Zermatt w Szwajcarii, jest do dziś najpoważniejszym wypadkiem skiturowym w Alpach Szwajcarskich. Jak do niego doszło? W dramacie skiturowców istnieje wiele znaków zapytania. Film „Death Trap Haute Route” podejmuje próbę rekonstrukcji wydarzeń i poszukuje odpowiedzi. Trójka ocalałych narciarzy, słynny amerykański alpinista Steve House.


Dream Again

Realizując projekt zdobycia wszystkich 14 ośmiotysięczników, młoda Brytyjka Adriana Brownlee wybiera się na Gasherbrum I i Gasherbrum II. Jeśli jej się powiedzie, będą to pozycje numer 10 i 11 na jej liście, a przy okazji dwa ostatnie szczyty leżące w Pakistanie. 

Adriana chce rozwijać się jako wspinaczka, korzystać z coraz mniejszej pomocy innych i unikać stosowania dodatkowego tlenu – dotyczy to zarówno jej, jak i jej partnera Gelje (Geljen Sherpa). Wyprawa na Gasherbrumy przynosi Adrianie nie tylko niezwykłe spotkania, ogromne emocje i bolesne momenty. Jest też zetknięciem się z prawdą o turystycznym biznesie, rozkręconym wokół ośmiotysięczników. 

„Dream Again” to film o próbie spełnienia marzenia małej dziewczynki. I o kobiecie, która pragnie wrócić do swoich dziecięcych marzeń.


Fond of Font

Chcąc uczcić 70. rocznicę poprowadzenia pierwszego 7A w Fontainebleau, Seb Berthe i Hugo Parmentier wymyślili ambitny projekt: zrobić 100 boulderów 7A/+ w ciągu jednego dnia, przemieszczając się między nimi wyłącznie na piechotę lub rowerami. Co za niezwykła, ponad 80-kilometrowa wycieczka przez magiczny las Fontainebleau! I niebanalne wyzwanie, jeśli weźmiemy pod uwagę trudności wspinaczkowe dróg, które Seb i Hugo chcą zaatakować. Czekają na nich krawądki, ściski, loty, poślizgnięcia… Ale przede wszystkim wspaniała przygoda, poetycko opowiedziana w filmie przez reżysera Jérôme’a Tanon.


Franklin

Ekolog Oliver Cassidy wyrusza samotnie na spływ górską rzeką Franklin, wijącą się kilometrami przez las deszczowy w odległym rejonie Tasmanii. Oliver zamierza powtórzyć 2-tygodniową wyprawę swojego ojca, który na początku lat 80. płynął tą samą rzeką w kierunku potężnej, projektowanej na niej hydroelektrowni. Wział potem udział w masowych protestach aktywistów, dzięki którym rzeka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Fizycznie wyczerpująca wyprawa rzeką odmieni życie Olivera – przyniesie mu duchowe uspokojenie i stanowić będzie rodzaj pożegnania z ojcem.


Freya

Dla osób nieneurotypowych zwykłe codzienne momenty mogą być wyzwaniem porównywalnym ze zdobywaniem trudnych szczytów. Freya – córka Leo Houldinga – ma 9 lat i jest osobą ze spektrum autyzmu. Przytłacza ją zgiełk i hałas. Różne sytuacje społeczne są źródłem niełatwych emocji. Nadmiar bodźców odbiera jej dobre samopoczucie.  

Ukojenie znajduje w górach, w których spędza czas z rodzicami i bratem. Cisza, spokój i bliskość natury pomagają jej się zrelaksować i poczuć szczęście. Tam świat jej nie przytłacza, tam może być w pełni sobą. Z kolei sama wspinaczka pokazuje Freyi, że strach jest naturalnym uczuciem, które warto oswoić i działać mimo jego obecności. Liczy się głęboki wdech i każdy kolejny mały krok. Według Freyi „wyprawa w nieznane jest jak otwarcie w sercu okna, przez które może wlecieć szczęście”.


Fuego

Zgrana ekipa, kalejdoskop emocji i dwa kółka na tle widowiskowych spektakli natury. Kilian Bron wraz z zespołem rusza do Ameryki Południowej po kadry i przeżycia. Nie zabrakło ani jednych, ani drugich. Gwatemalski wulkan Fuego na dzień przed erupcją, boliwijskie formacje skalne Valle de las Animas, pustynia w Peru, pełne ciekawości dzieci, lokalni przewodnicy, kobiety Cholitas Escaladoras – każdy widok i każde spotkanie wzbogacało ten czas.

Poziom intensywności doznań i zmęczenia w trakcie dwumiesięcznego wyjazdu był tak wysoki, że wystarczyłoby tego na kilka lat nieco spokojniejszego życia. Członkowie ekipy podeszli do tematu szalenie ambitnie i choć nie raz dopadały ich wątpliwości, a okoliczności wydawały się nie sprzyjać, realizacja projektu spełniła ich oczekiwania i pozwoliła przywieźć fantastyczny materiał. Dokument „Fuego” pokazuje, jak to przedsięwzięcie wyglądało „od środka” i z jakimi emocjami zmagali się jego uczestnicy. 


Ian

72-letni Australijczyk Ian Elliott wspina się na poziomie, który podważa stereotypy dotyczące wieku sportowców. Jego umiejętności techniczne, siła i wytrzymałość kłócą się z naszym postrzeganiem osób starszych. Ian prowadzi swoje pierwsze 5.12d tuż przed 70. urodzinami. Ustanawia w ten sposób nie tylko osobisty rekord, ale też staje się inspiracją dla wspinaczy na całym świecie.


Ice Waterfalls

Ekipa zawodowych kajakarzy górskich jedzie do Arktyki eksplorować niezamieszkany archipelag Svalbard – jeden z najdzikszych rejonów na Ziemi. Aniol Serrasolses i jego koledzy od dawna marzyli o spłynięciu rzekami i wodospadami, które powstają na lądolodzie i na gigantycznych lodowcach północy. Wśród nieziemskich krajobrazów rzeczywistość przechodzi ich najśmielsze wyobrażenia.


Keep It Burning

Karakorum to najdziksze pasmo górskie świata. Trango Nameless Tower to jedna z najbardziej spektakularnych skalnych wież w otoczeniu lodowca Baltoro, w sercu tych gór. Nameless Tower jest największą wolnostojącą turnią na świecie i zdobycie jej stanowi marzenie każdego bigwallowego wspinacza.

Edu Marin, znany ze świetnych przejść wielowyciągowych, podejmuje próbę drugiego klasycznego przejścia drogi Eternal Flame na Nameless Tower. W wyprawie słynnego Hiszpana uczestniczą jego brat Alex oraz ojciec – 64-letni Francisco „Novato”. Rodzinna wyprawa ma miejsce 33 lata po wytyczeniu Eternal Flame przez Wolfganga Güllicha i Kurta Alberta. Oraz 13 lat po pierwszym klasycznym przejściu tej linii w wykonaniu Alexa i Thomasa Huberów.


Let it Baern

Podziemna scena bulderowa pozostaje ukryta przed wzrokiem widzów, którzy przyjechali na wspinaczkowe mistrzostwa świata w szwajcarskim Bernie. Krótkometrażowy „Let it Baern” zaprasza nas do poznania undergroundowej społeczności, walczącej o dostęp do ulic i atrakcyjnych wspinaczkowo miejskich spotów. Dr. Bäri i Dr. Bomb, jakby wyrwani ze świata Banksy’ego autorzy przewodnika po miejskim wspinaniu, zabierają nas do świata betonowych baldów. Uwaga, to będzie jazda bez trzymanki!


On, In & Under the Sava

Swobodnie płynące rzeki a rozwój energetyki wodnej – w tym starciu (jak i w wielu innych) natura ma znacznie mniejsze szanse niż ludzka działalność. W odpowiedzi na plan budowy ponad 2500 tam na bałkańskich rzekach powstała inicjatywa Balkan River Defence. To oddolny ruch, który pokazuje ludziom, że przyroda jest ważna, a jej ochrona to nie tylko oficjalne spotkania i obszerne dokumenty, ale także przyjemne, zabawne i dostępne dla wszystkich inicjatywy. Założyciele – ambasadorzy rzek – organizują Balkan Rivers Tour, coroczną wycieczkę kajakami lub pontonami. Pokazują dzikie piękno, które możemy stracić.

Dokument „On, In & Under the Sava” relacjonuje jedną z takich eskapad. Czworo znajomych wsiada na ponton i rozpoczyna spływ słoweńską rzeką Sawa. Ich celem jest znalezienie i udokumentowanie obecności rzadkiej, nieuchwytnej ryby, zamieszkującej tamte obszary. Dzięki temu naukowcy mogliby zacząć badania środowiskowe, co pomogłoby ochronić rzekę przed budową tam. Pomiędzy wiosłowaniem i nurkowaniem bohaterowie mają sporo czasu na rozmowy, muzykę i dobrą zabawę. 


Ostatnia Wyprawa

Prawdziwa historia Wandy Rutkiewicz – pierwszej kobiety świata i pierwszej osoby z Polski na najwyższych szczytach Ziemi – opowiedziana przez nią samą. 

Wanda bez zaproszenia wkroczyła w męski świat wypraw wysokogórskich i zapłaciła za to najwyższą cenę. Reżyserka filmu, która sama jest alpinistką, wyrusza w Himalaje śladami Wandy. Wskazówką do poszukiwań jest audio-pamiętnik bohaterki, znaleziony wśród sterty materiałów archiwalnych. 

Wanda zaginęła 30 lat temu. Jej ciało nigdy nie zostało odnalezione. Niektórzy twierdzą, że została w klasztorze buddyjskim. Film eksploruje jej życie i tajemnicę z udziałem znanych wspinaczy: Reinholda Messnera, Krzysztofa Wielickiego i Carlosa Carsolio, a także bliskich jej kobiet: siostry Janiny Fies i menadżerki Marion Feik. 


Pocztówki znad krawędzi

W trakcie pandemii para filmowców utknęła na półtora roku na granicy boliwijsko-chilijskiej. Decydują się przetrwać ten czas wyruszając w rowerową podróż przez Andy. 

Niebezpieczeństwa tego przedsięwzięcia stają się oczywiste, gdy wokół nich uderzają pioruny, zimno daje się we znaki, a ich mięśnie zaczynają odmawiać posłuszeństwa. Poprzez obiektyw kamery dokumentują wizualną opowieść o osobistym rozwoju i próbach ustabilizowania swojego związku w świecie pogrążonym w kryzysie.


Reel Rock 18 – Climbing Never Die

Matt Groom, dziennikarz sportowy, udaje się w podróż w głąb ogarniętej wojną Ukrainy. Dociera do społeczności, którą łączą wspinaczka oraz patriotyzm i poznaje ludzi, próbujących ocalić swój system wartości w obliczu wojny.

Czy podczas wojny jest czas na wspinanie? Czy sportowa pasja pomaga utrzymać się przy życiu, czy wręcz przeciwnie – naraża je na dodatkowe niebezpieczeństwo? 


Reel Rock 18 – Jirishanca

Znani alpiniści Josh Wharton i Vince Anderson podejmują próbę klasycznego wejścia na szczyt Jirishanca – 6-tysięcznika leżącego w Andach Peruwiańskich. Jirishanca zachwyca i przyciąga wielu wspinaczy, zwany jest zresztą „Matterhornem Andów”.

Zespół Josha i Vince’a musi się zmierzyć z różnymi wyzwaniami – czekają ich trudności 5.13, zalodzone dachy, techniczny teren mikstowy i zdradliwe śnieżne grzyby w kopule podszczytowej. Podczas pokonywania linii Italian Route wspinacze starają się pogodzić ryzyko, będące nieodłącznym elementem takich wyzwań, ze swoją miłością do górskich przygód.


Reel Rock 18 – With My Heart

Sachi Amma długo szukał swojej drogi. Zaczynał od wspinania sportowego i trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata w tej dziedzinie. Z czasem wspinaczka tradowa stała mu się znacznie bliższa od podium i tytułów. Urzekł go nie tylko jej wymiar fizyczny, ale również duchowy. Punktem kulminacyjnym filozoficzno-górskiej podróży Japończyka jest próba wytyczenia wizjonerskiej drogi na Mount Mizugaki.


Reel Rock 18 – Yeah Buddy

Angie Scarth-Johnson jest młodą australijską wspinaczką, która nieraz zadziwiła środowisko imponującymi osiągnięciami i rekordami. Tym razem jedzie na Majorkę z Hazel Findlay, doświadczoną w przygodowym wspinaniu, żeby spróbować swoich sił w deep water solo.  


Silniejszy

Intymny portret 52-letniego wspinacza i trenera Macieja „Pastora” Kubery, który po niemal śmiertelnym upadku na ściance wyrusza w najważniejszą życiową podróż – zamierza odzyskać formę sprzed wypadku i przejść drogę wspinaczkową o stopniu trudności, jakiego jeszcze nigdy nie pokonał. Wybiera linię Andromeda na greckiej wyspie Kalymnos. Chce osiągnąć swój wymarzony, osobisty cel wbrew pourazowym lękom i fizycznym ograniczeniom. Moment kryzysu w życiu próbuje zamienić w drugą szansę. 


Slow Lane

„The Slow Lane” to opowieść o niespiesznym życiu w siodełku rowerowym. Dla Pierre’a Boucharda i Janick Lemieux dwa kółka i przemieszczanie się w rytmie slow stały się stylem życia i sposobem na poznawanie świata na własnych zasadach. Rower w rower i ramię w ramię przemierzają kolejne kraje i kontynenty od 1997 roku, a na licznikach mają prawie 200 000 wspólnych kilometrów. Wygłaszają prelekcje, publikują reportaże i zachęcają innych do tego, by wyjść z domu i przeżyć przygodę. Nie musi być ona na miarę ich dokonań – wystarczy wyruszyć na mikrowyprawę, by poczuć, jak czas zwalnia, i doświadczyć tego, co rowerowaniu najlepsze.


Sophie Lavaud. The Final Summit

Gigantów jest czternaście. Czternaście ośmiotysięczników, gdzie powietrze w okolicach wierzchołków jest tak rzadkie, że człowiek nie przeżyje tam dłużej niż kilka godzin. Sophie Lavaud zdobyła już 13 ośmiotysięcznych szczytów i do zakończenia Korony Himalajów i Karakorum brakuje jej tylko jednego. Francuzka ma 55 lat, nie jest zawodową alpinistką i ma także obywatelstwo szwajcarskie i kanadyjskie, co również ma znaczenie w tej opowieści. 

Film zabiera nas na 40-dniową wyprawę Sophie Lavaud na Nanga Parbat, który stanowi jej ostatnie wyzwanie. Dlaczego Wielki Himalajski Szlem miałoby się udać właśnie Sophie, gdy wszyscy zabiegający wcześniej o Koronę Francuzi zginęli na zboczach górach, które atakowali? Wszyscy, nawet ci najlepsi z najlepszych. 


Te Ara

Holly Beckham ma misję: chce być pierwszą Maoryską wahine, która wejdzie na Everest. Lydia Bradey – pierwsza kobieta, która zdobyła najwyższy szczyt Ziemi bez dodatkowego tlenu – będzie jej mentorką. Po wielu latach pracy przewodnickiej ma to być jej pożegnanie z zawodem. Lydia uczy Holly chodzenia po górach od zera, zaczynając od słynnego Mount Aspiring (po maorysku Tititea) w nowozelandzkich Alpach Południowych.

„Te Ara” to opowieść o dwóch silnych kobietach. Obie musiały się zmagać z przeciwnościami losu – Holly walczyla o wyjście z uzależnienia, Lydia stała się obiektem publicznych oszczerstw, gdy podważono zdobycie przez nią najwyższego szczytu Ziemi. 


Two Point Four

Pewnie mało kto porwałby się na zabranie dzieci w ramach wakacji na 600-metrową ścianę o trudnościach 5.10, by po dwóch dniach wspinaczki i po noclegu w namiocie stanąć w komplecie na szczycie. Tymczasem tak właśnie rodzinnie odpoczywali w górach Norwegii Leo Houlding, jego żona Jess, 9-letnia Freya i 5-letni Jackson. Frajdę mieli zarówno rodzice, jak i dzieci.

Brytyjski wspinacz mógł dzięki temu znaleźć kompromis między potrzebą działania w skałach a chęcią bycia z rodziną. Jego żona, również pasjonatka wspinaczki, miała możliwość spędzenia czasu w ulubiony sposób. Dla najmłodszych była to niezwykła przygoda i okazja do bliskiego obcowania z przyrodą. I nawet jeśli za jakiś czas ich wspomnienie tej drogi się zatrze, Freya i Jackson będą pamiętać o najcenniejszym darze, jaki można dostać od rodziców: o uwadze, wspólnym czasie i beztroskim śmiechu.


W krainie ciszy

„W krainie ciszy” (The Silent Escape) to opowieść o próbie ucieczki od cywilizacji i odnajdywaniu emocji w najwyższych górach Świata. To jednocześnie historia o determinacji i solidarności.

Bartek Ziemski jest młodym, utalentowanym wspinaczem i narciarzem wysokogórskim. Specjalizuje się w zjazdach narciarskich z wymagających szczytów. Jest to dla niego wytchnieniem od codziennego zgiełku. Podczas najnowszego projektu bohater stawia sobie za cel wejście bez użycia dodatkowego tlenu na dwa ośmiotysięczniki i zjazd narciarski z obu wierzchołków.


Women On The Move

„Women on the Move” to pełna energii, charyzmy i polotu opowieść o tym, jak zmieniały się kobiece stroje sportowe w okresie od lat 90. XIX wieku do lat 40. XX wieku. Przez dekady królowało przekonanie, że jedną z głównych powinności kobiet jest atrakcyjny wygląd wyrażany m.in. poprzez odpowiedni strój. Równocześnie uważano, że uprawianie sportu i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu są zarezerwowane dla mężczyzn. Przedstawicielki płci pięknej musiały się mierzyć zarówno z ograniczeniami społecznymi, jak i tymi, które narzucała im ówczesna moda.

Nadszedł więc czas na wynalazki odzieżowe, które ułatwiały kobietom jazdę konno, pływanie, jazdę rowerem, wędrówki górskie, latanie samolotami, jazdę na sankach i wiele innych aktywności. Po wielu latach zrekonstruowała je dr Katrina Jungnickel i jej zespół w ramach projektu Politics of Patents. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak przy pomocy guzików, nitek i szwów nasze przodkinie rzucały sprzeciw ograniczającym je normom i aktywnie szły „po swoje”.    


Zuza. Z dala od szczytów

Zuza Witych. Osoba, która wyniosła swoją pasję do nart w góry, metr po metrze, aż na najwyższe alpejskie szczyty. Rodowita łodzianka, mimo niezliczonej ilości przeszkód i bardzo późnego startu, stała się jedną z najlepszych narciarek freeride’owych na świecie. Dziś Zuza mieszka w Szwajcarii, jest zawodniczką prestiżowego Freeride World Tour, medalistką Pucharu Świata, Mistrzynią Europy i wielokrotną Mistrzynią Polski.

Od euforii zwycięstwa po gorycz porażki, od strachu przed skokiem z klifu po dumę po wylądowaniu, od rozterek przy wyborze linii przejazdu po satysfakcję ze zrealizowanego planu… Silne emocje to nieodłączna część sportów ekstremalnych, ale to właśnie dzięki emocjom sporty te są tak wyjątkowe.

W filmie „Zuza. Daleko od szczytów” narciarka zabierze nas do świata pełnego pasji, gdzie przekracza się własne granice, walczy o marzenia i o zrozumienie siebie. Obejrzymy, jak wyglądają przygotowania do największych zawodów freeridowych, walka z własną psychiką i żmudny, acz niebezpieczny proces zdobywania nowych umiejętności. A po filmie – do zobaczenia poza trasami!