ReelRock

Dziennikarka, podróżniczka, działaczka społeczna, autorka filmów dokumentalnych i bestsellerowych książek, od 2017 roku ambasadorka Jack Wolfskin – Martyna Wojciechowska gościnią 29 Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju!

Przez 10 lat była redaktorką naczelną polskiej edycji magazynów „National Geographic” i „National Geographic Traveler”. Miłośniczka przygody i ciągłego odkrywania świata. Zdobyła Koronę Ziemi (7 summits), z czego Mount Everest zaledwie po 1,5 roku po złamaniu kręgosłupa. Jako pierwsza i do niedawna jedyna kobieta z Polski ukończyła Rajd Dakar. Jest licencjonowanym skoczkiem spadochronowym oraz technicznym nurkiem głębinowym, z osobistym rekordem 125 metrów. Członkini The Explorers Club.

Jeśli nie ma jej na krańcu świata, to prawdopodobnie jest w swoich ukochanych Dolomitach albo na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Wszystko to łączy z byciem mamą nastolatki i adoptowanej córki Kabuli, dziewczyny z albinizmem, która w 2014 była bohaterką jej filmu dokumentalnego z Tanzanii. Swoimi działaniami i determinacją inspiruje oraz udowadnia światu, że niemożliwe nie istnieje i że siła jest kobietą.

Martyna od lat związana jest z marką Jack Wolfskin – wiodącym na świecie producentem najwyższej jakości niemieckiej odzieży i sprzętu outdoorowego. Firma została założona w 1981 roku przez przyjaciół, przy ognisku, głęboko w kanadyjskiej dziczy. Ich misją było inspirowanie wszystkich odkrywców i podróżników do tworzenia w outdoorze niesamowitych doświadczeń. Jack Wolfskin od dwóch lat jest złotym sponsorem Festiwalu Górskiego, na którym angażuje jego uczestników do wspólnych aktywności, górskich i rowerowych, oraz edukuje ich na tematy związane z wilkami i innymi dzikimi zwierzętami żyjącymi w naszym otoczeniu. Tym razem Jack Wolfskin wspólnie z Martyną Wojciechowską otworzą horyzonty fanom gór i outdooru aż po krańce świata!💪

Dotychczas ogłoszeni goście i artyści: Reinhold Messner, Steve House, Martin Sieberer, Tomas i Pedro Odell, ØRGANEK, Vito Bambino, Renata Przemyk, Krzysztof Wielicki, Piotr Pustelnik, Monika Witkowska, Leszek Cichy, Filip Springer, Dorota Szparaga, Ondrej Húserka, Ewa Chwałko, Marta Sokołowska, Bogusław Kowalski, Olga Knapek, Pull The Wire.

Bądźcie z nami!