Reel Rock 18 to najnowsze filmy o wspinaniu w różnych miejscach dookoła globu. Daj się porwać czterem historiom i poznaj bliżej ich bohaterów. Razem z wybitnym Japończykiem wejdź na mityczne Mount Mizugaki, poczuj emocje towarzyszące zdobywaniu peruwiańskiego 6-tysięcznika, poznaj społeczność wspinaczy w ogarniętej wojną Ukrainie i zobacz deep water solo na Majorce w wykonaniu kobiecego duetu. Program jest prezentowany przez The North Face i wspierany przez Black Diamond oraz Yeti.

Real Rock od początku swojej historii przyciąga do kin tych, którzy lubią kino górskie, wspinaczkowe, niesamowite przygody opowiedziane przez samych bohaterów i wspinaczkową społeczność. Przed nami 18 edycja pokazów – i jednocześnie premiera w Polsce, w ośmiu miastach jednocześnie: Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Bielsko-Biała.

Jirishanca (31 min)

Znani alpiniści Josh Wharton i Vince Anderson podejmują próbę klasycznego wejścia na szczyt Jirishanca – 6-tysięcznika leżącego w Andach Peruwiańskich, który zachwyca i przyciąga wielu wspinaczy. Zespół musi się zmierzyć z różnymi wyzwaniami – czekają ich trudności 5.13, zalodzone dachy, techniczny teren mikstowy i zdradliwe śnieżne grzyby. Podczas pokonywania Italian Route wspinacze starają się pogodzić ryzyko, będące nieodłącznym elementem takich wyzwań, ze swoją miłością do górskich przygód.

With My Heart (22 min)

Sachi Amma długo szukał swojej drogi. Zaczynał od wspinania sportowego i trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata w tej dziedzinie. Z czasem wspinaczka tradowa stała mu się znacznie bliższa od podium i tytułów. Urzekł go nie tylko jej wymiar fizyczny, ale również duchowy. Punktem kulminacyjnym filozoficzno-górskiej podróży Japończyka jest próba wytyczenia wizjonerskiej drogi na Mount Mizugaki.

Yeah Buddy (27 min)

Angie Scarth-Johnson jest młodą australijską wspinaczką, która nieraz zadziwiła środowisko swoimi imponującymi osiągnięciami i rekordami. Tym razem jedzie na Majorkę z Hazel Findlay, doświadczoną w przygodowym wspinaniu, żeby spróbować swoich sił w deep water solo.  

Climbing Never Die (38 min)

Czy podczas wojny jest miejsce na wspinanie? Czy sportowa pasja pomaga utrzymać się przy życiu, czy wręcz przeciwnie – naraża je na dodatkowe niebezpieczeństwo? 

Matt Groom, dziennikarz sportowy, odbywa podróż w głąb ogarniętej wojną Ukrainy. Dociera do społeczności, którą spaja wspinaczka oraz patriotyzm, i poznaje ludzi próbujących ocalić swój system wartości w obliczu wojny.