Z przyjemnością ogłaszamy KONKURS NA KSIĄŻKĘ GÓRSKĄ ROKU 2024! To już kolejna edycja Festiwalu Literatury Górskiej w Lądku-Zdroju. Odbywające się w ramach Festiwalu Górskiego wydarzenie z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Autorzy i wydawnictwa zgłaszają książki, w których pojawia się motyw gór, w różnym kontekście. Publikacje można zgłosić w sześciu kategoriach, termin do 15 czerwca 2024 r.

Jak dołączyć do konkursu?

Książkę może zgłosić wydawnictwo (polskie, zagraniczne) lub autor (bądź współautorzy). Możliwe jest zgłoszenie dowolnej liczby publikacji. Bardzo ważne, by dzieło było zgłaszane po raz pierwszy – wydane w polskiej wersji językowej, wydane oficjalnie między 1 czerwca 2022 roku a 31 maja 2024 roku.  Brane są również pod uwagę wznowienia książek – warunkiem jest jednak znaczny stopień uzupełnienia lub zmodyfikowania publikacji (co najmniej 25% nowych treści).

Tegoroczne kategorie konkursowe:

1. Literatura non-fiction (książki wyprawowe i wspinaczkowe, dzienniki wypraw, książki podróżnicze, reportaż z podróży, autobiografia)

2. Literatura fikcjonalna (powieść, opowiadania, poezja, dramat)

3. Biografie, eseje, szkice, opracowanie naukowe i popularnonaukowe

4. Przewodniki i informatory

5. Albumy

6. Literatura dla dzieci

Jury przyzna nagrody w poszczególnych kategoriach i Grand Prix konkursu.