Znakomite górskie kino również po Festiwalu w Lądku? Tak! Zapraszamy na czwartą już odsłonę cyklu Jack Wolfskin Lądek Film Tour. Pokazy w listopadzie to aż 6 filmów oraz specjalne projekcje!

4. edycja Jack Wolfskin Lądek Film Tour to październikowe, listopadowe i grudniowe pokazy wybitnych filmów górskich i przygodowych. To historie wyzwań, spełniania marzeń, rozterek i trudnych decyzji. Zapraszamy do wzięcia udziału w aż 7. miastach w Polsce: Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

Oto plan 4 JWLFT:

11.10.2023, godz. 19.00:

Waterbear: „Dare to hope„

Fotograf przyrody i ambasador Nikona jedzie na Antarktydę, by robić zdjęcia dzikich zwierząt. Harry Skeggs opowiada o swoim procesie twórczym, o podejściu do zwierząt i do zmian klimatu.

Egoland

Animacja. Najlepszy Film Krótkometrażowy Festiwalu Górskiego 2023. Moralne rozterki dwóch wspinaczy w drodze powrotnej z gór.

Captains On El Cap

Wspinaczkowa wyprawa ekipy Seba Berthe’a na Dawn Wall w Yosemite, połączona z przepłynięciem Atlantyku. Treningi na panelu, żeglarstwo, dobra muzyka, tradowe wspinanie i meksykański road trip w jednym filmie. 

A Life Above Emptiness

Poruszający portret „człowieka-jaszczurki” czyli Patricka Edlinger – francuskiej gwiazdy free solo, który w latach 80. zrewolucjonizował wspinanie sportowe.


15.11.2023, godz. 19:00

Waterbear: „Broken Wings”

Poruszająca opowieść o kłusownictwie na ptaki, w oprawie muzycznej Ludovica Einaudiego.

Aiguille du Midi Opération

Zabawna historia poprowadzenia nowej drogi wspinaczkowej na słynnym Gendarme des Cosmiques, w grani Igieł nad Chamonix, stolicą francuskich Alp.

Subterranean 

Dziś, gdy niemal cały świat został odkryty, podziemne korytarze są jednym z ostatnich miejsc,gdzie odbywa się prawdziwa eksploracja. Dwa zespoły grotołazów walczą o pobicie dwóch rekordów – najdłuższej i

najgłębszej jaskini Kanady.

Transcendence

Poważny wypadek zmienia całkowicie życie Adriena Costy. Powrót wspinacza do sprawności opiera się na ambitnym projekcie pierwszego przejścia w górach North Cascades.


06.12.2023, godz. 19:00

Long Wall

Jedno marzenie. Dwóch dirtbagów. 2750 metrów wspinania. W poziomie. Czyli przejście drogi „Wielki Mur Chiński”, znajdującej się w północnej części stanu Nowy Jork.

Nuptse 

Francuski “Gang Wąsaczy” walczy przez kilka lat o poprowadzenie nowej, ekstremalnej drogi na legendarnej południowej ścianie Nuptse, blisko 8-tysięcznym szczycie w sercu Himalajów.

To the Hills & Back

Wypadki lawinowe zdarzały się, odkąd tylko człowiek rozpoczął górskie wędrówki. Jakie błędy decyzyjne mogą prowadzić do tragedii? Uczmy się od tych, którzy spędzili w górach długie życie.

Waterbear: „The Pole of Inaccessibility”

Biegun Niedostępności to miejsce na Atlantyku, które jest położone najdalej od jakiegokolwiek lądu. Film podąża tam za ambasadorem Nikona, który bada i dokumentuje naszą relacją z oceanem.