ReelRock

To znakomita informacja dla fanów wybitnego kina o tematyce górskiej – dla uczestników Festiwalu Górskiego przygotowaliśmy wraz z Partnerem wydarzenia – National Geographic – dwa tytuły, które zostaną zaprezentowane na otwarcie i zamknięcie największego spotkania Ludzi Gór!

Przedstawiamy szczegóły filmów, które zobaczycie już 7 i 10 września na wielkim ekranie Festiwalu Górskiego.

Na krawędzi ryzyka

W 1999 roku na ośmiotysięczniku Shishapangma zeszła lawina, w której zginął wspinacz i himalaista Alex Lowe. Conrad Anker – najlepszy przyjaciel Alexa i jego partner wspinaczkowy – miał znacznie więcej szczęścia i cudem przeżył to zdarzenie. Po tej tragedii losy obu mężczyzn splotły się na kolejne lata: Conrad ożenił się z wdową po Alexie i wychował jego trzech synów. Jeden z nich, Max, pracuje jako filmowiec i fotograf dla National Geographic i to on jest autorem filmu „Na krawędzi ryzyka”. W tym intymnym obrazie skierował obiektyw na swoją rodzinę po tym, jak ciało jego ojca zostało odnalezione 17 lat po śmierci w Himalajach. 

Dziki świat

Nagrodzeni Oscarem® producenci filmowi Chai Vasarhelyi i Jimmy Chin prezentują inspirującą parę, która po latach sukcesów w biznesie postanowiła zmienić swoje życie i zainwestować czas i energię w działania na rzecz środowiska. Kris i Doug Tompkinsowie są znani jako współtwórcy odnoszących wielkie sukcesy marek outdoorowych: The North Face i Patagonii. Nieco mniej obecna w powszechnej świadomości jest ich dalsza działalność, w ramach której wyjechali do Ameryki Południowej i poświęcili się realizacji wizji utworzenia parków narodowych w Chile i Argentynie.