Tegoroczna edycja Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady coraz bliżej, więc czas zacząć przybliżać sylwetki Patronów medialnych tego wyjątkowego wydarzenia!

Jednym z nich jest „Pismo. Magazyn opinii” – miesięcznik o najważniejszych problemach i zjawiskach współczesnego świata. Misją tego niezależnego projektu medialnego jest kształtowanie liderów życia społecznego, kulturalnego i politycznego poprzez budowanie ich wrażliwości na najważniejsze zjawiska współczesności, a także inspirowanie do myślenia o procesach kształtujących przyszłość Polski i całej planety.

Od początku swojej działalności, którą jest rok 2018, Pismo. Magazyn opinii wyrosło na jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych polskich tytułów prasowych. Potwierdza to szereg nagród i nominacji, m.in. do nagród Grand Press i Grand Press Photo. Magazyn zbiera także pochwały za “bezkompromisowe wyznaczanie standardów i przypomnienie, co jest istotą prasy”.

Czytelnikami magazynu są osoby zainteresowane ambitnymi treściami społecznymi, gospodarczymi, kulturalnymi; dynamiczne i aspirujące. Wśród nich aż 2/3 to menedżerowie średniego i wyższego szczebla, reprezentanci wolnych zawodów, ludzie kultury, nauczyciele akademiccy i szkolni. Ponad 50% czytelników ma mniej niż 35 lat! Net Promoter Score (NPS) „Pisma”, czyli wskaźnik gotowości do polecania najbliższym, wynosi 80%, co jest świetnym wynikiem w skali całego świata! Co miesiąc „Pismo” dociera do ponad 20 tys. odbiorców wydania papierowego, cyfrowego i audio.

Nie dziwi zatem, że Pismo. Magazyn opinii znalazł się w gronie Patronów medialnych tak wyjątkowego wydarzenia, jakim jest nasz Festiwal – prestiżowej imprezy poświęconej górom i wszystkiemu, co się z nimi wiąże.

Wiemy, że Patronat Pisma przyczyni się do jeszcze szerszej popularyzacji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady i górskiej turystyki jako takiej.
Z kolei, dzięki tytułowi Patrona medialnego redakcja zyska dostęp “od kuchni” do wyjątkowej w skali Polski imprezy oraz możliwość tworzenia unikalnych i atrakcyjnych treści oraz jeszcze lepszej realizacji misji magazynu.

Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady odbędzie się w dniach 7-10 września 2023 roku, w Lądku Zdroju. Jak co roku, Festiwal podzielony będzie na bloki tematyczne: Festiwal Literatury Górskiej, Festiwal Filmów Górskich, LAMPA, czyli Ladek Mountain Photo Award, czy Festiwal Młode Góry.

Oprócz tego, podczas tegorocznej edycji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady nie zabraknie muzyki na żywo, warsztatów oraz prelekcji i spotkań z ludźmi gór, a także wydarzeń sportowych dla biegaczy, piechurów i rowerzystów górskich.

 Do zobaczenia w Lądku-Zdroju!