ReelRock

Wycieczki to już tradycja – w piękne okolice Lądka-Zdroju, z wyjątkowymi przewodnikami. W tym roku czekają nas wyprawy na Kłodzka Górę, Śnieżnik, Borówkową Górę i Trojak. 

4 dni Festiwalu, 4 wycieczki w góry. Cykl rozpocznie wyprawa na Kłodzka Górę, po urokliwych terenach Ziemi Kłodzkiej. Stosunkowo nową atrakcją tego miejsca jest wieża widokowa. Z wysokiej na 35 metrów wieży można podziwiać Masyw Śnieżnika, Góry Orlickie, Bardzkie i Sowie. Jeśli widoczność będzie dobra, można dostrzec również Karkonosze i stolicę Dolnego Śląska. 

Kłodzka Góra z najlepszymi przewodnikami w czwartek

Kto zabierze nas na pierwszą wycieczkę, 8 września? Po pierwsze będzie z nami Piotr Pustelnik, zdobywca Korony Himalajów Karakorum i aktualny prezes Polskiego Związku Alpinizmu. Będzie też od lat związana z naszym Festiwalem – Małgorzata Szumska-Dziczkowska – na co dzień zawiadująca Kopalnią Złota i Pensjonatem Złoty Jar, ale co najważniejsze – to mieszkanka Lasek, wsi leżącej u podnóża Kłodzkiej Góry. Opowie o okolicy – ale nie tylko rzeczy oczywiste. Zna bowiem wiele niesamowicie interesujących historii i legend (nawet wraz z mężem spisała je w postaci książki!), którymi podzieli się z uczestnikami wyprawy.

W piątek Suchoń

Suchoń to nowy cel naszych wypraw. Wycieczkę poprowadzi Aggna Bielecka.

Krzysztof Wielicki – razem na Śnieżnik w sobotę

W sobotę z samego rana wyruszymy na Śnieżnik (1425 m n.p.m. najwyższy szczyt w okolicach) z liderem, którego nie trzeba przedstawiać – Krzysztof Wielicki poprowadzi wycieczkę na najwyższy szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich. Gdyby jednak ktoś zapomniał – Krzysztof to zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, lider wypraw, solista wspinaczkowy i laureat Złotego Czekana za całokształt działalności.

Niedzielny Trojak i uroczyste otwarcie platformy widokowej

Niedziela festiwalowa jest niczym ostatnie pięć kilometrów dla maratończyka. Dlatego wycieczka będzie krótka ale bardzo atrakcyjna. Trojak to popularny szczyt oddalony o parę kilometrów od centrum Festiwalu. Widać z niego doskonale dolinę Białej Lądeckiej. W tym roku cel wyprawy jest wyjątkowy – uczestnicy wezmą udział w uroczystym otwarciu nowej platformy widokowej. Dotychczasowa platforma wymaga modernizacji – nie było lepszej okazji otwarcia nowego punktu niż wyprawa w ramach cyklu wycieczek Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Wyprawę poprowadzą wszyscy nasi goście festiwalowi. Na szczycie czekać będzie Burmistrz Lądka-Zdroju, Roman Kaczmarczyk i przygotowane atrakcje.