Filmy wspinaczkowe najwyższej klasy, historie ludzi, dla których wspinanie to pasja, ciągłe wyzwanie, styl życia. Niesamowite postaci, emocje, cel – zawsze na granicy ludzkich możliwości. Przed nami kolejna odsłona kultowej serii Reel Rock, którą będzie można zobaczyć w 7. miastach Polski.

Gdańsk, Łódź, Kraków, Katowice, Poznań, Warszawa i Wrocław – właśnie w tych miastach seria Reel Rock 16 będzie miała swoją premierę w Polsce. Te same dni, o tej samej godzinie – 8 i 9 czerwca w kinach odbędą się pokazy filmów. Każdy z nich stanowi osobną, niesamowitą opowieść o przekraczaniu ludzkich możliwości, drodze do spełnienia marzeń, niejednokrotnie to też pokaz walki pomiędzy racjonalnym działaniem a pasją. 

Filmy, które zostają w pamięci

Seria Reel Rock od 2005 roku zdobywa uwagę widzów ceniących kino górskie, wspinaczkowe. To wyselekcjonowane, wyjątkowe opowieści o wpinaczach stawiających sobie wyzwania często wykraczające poza ludzkie możliwości. Historie pokazują, że „możliwości” są granicą, którą trzeba próbować przekroczyć, pokonać ograniczenia.

8 i 9 czerwca to dwa dni filmowych emocji – każdego dnia zostaną pokazane te same filmy:

Bridge Boys 

Czas trwania: 28 min.
Stany Zjednoczone, 2022
Reżyseria: Nick Rosen, Peter Mortimer
Producent: Zachary Barr / Sender Films
Występują: Tom Randall, Pete Whitaker

Kilkudniowa wspinaczka w stylu bigwallowym pod 750-metrowym mostem w Anglii, w wykonaniu słynnych Wide Boyz. Tom Randall i Pete Whitaker próbują przejść najdłuższą i najbardziej zaskakującą rysę na świecie.

Barefoot Charles

Czas trwania: 28 min.
Stany Zjednoczone, 2022
Reżyseria: Josh Lowell
Producent: Zachary Barr, Josh Lowell / Sender Films
Występuje: Charles Albert

Mieszka w jaskini w lesie Fontainebleau pod Paryżem, śpiewa arie operowe, wspina się na bosaka… Kim jest Charles Albert – minimalista, przechodzący kosmicznie trudne boulderowe problemy?

Big Things to Come

Czas trwania: 21 min.
Stany Zjednoczone, 2022
Reżyseria: Nick Rosen, Peter Mortimer
Producent: Bree Robles, Nick Rosen, Zachary Barr / Sender Films
Występuje: Alex Johnson

Świetnie wspinająca się Alex Johnson od 10 lat zmaga się z trudnym boulderowym wyzwaniem. Walka o przejście “The Swarm“ w Bishop, w Kalifornii toczy się równolegle do odkrywania przez Alex własnej tożsamości.

Cuddle

Czas trwania: 34 min.
Stany Zjednoczone, 2022
Reżyseria: Peter Mortimer, Nick Rosen
Producent: Zachary Barr / Sender Films
Występuje: Alex Honnold, Tommy Caldwell

Słynny duet Alex Honnold i Tommy Caldwell w starciu z łańcuchówką, łączącą 17 szczytów w Parku Narodowym Gór Skalistych. Półtora dnia wykańczającego biegania po górach, wspinania z lotną asekuracją i free solo w wykonaniu Alexa i Tommy’ego, ze wsparciem Adama Stacka.

Harmonogram pokazów w całej Polsce dostępny są na stronie: https://ekobilet.pl/filmygorskie-pl

Start 8 i 9 czerwca o godzinie 19.00!