Czas na Festiwal Filmów Górskich 2022! Zachęcamy twórców filmów, którzy w swoich dziełach zawarli motyw gór, do udziału w kultowym już konkursie filmowym. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady – wśród dotychczasowych pretendentów do nagrody i laureatów znalazły się wybitne produkcje z całego świata.

Przed nami 27. edycja Festiwalu Filmów Górskich, który odbywa się w ramach lądeckiego Festiwalu Górskiego. Jak co roku możemy się spodziewać wyjątkowych obrazów, które ukazują emocje związane z pasją, jaką są góry, w szerokim znaczeniu. 

Agendę Festiwalu w Lądku-Zdroju rokrocznie wypełnia program bogaty w punkty poświęcone filmom, rozmowom z twórcami, aktorami, komentarzom znawców i krytyków. Z każdym rokiem konkurs filmowy, którego zwieńczeniem jest Gala, w czasie której przyznawane są nagrody wedle określonych kategorii, rośnie. Rośnie liczba zgłoszeń, produkcji, widzów. Trudno sobie wyobrazić Festiwal bez części filmowej, która – jak wynika z badania opinii na temat Festiwalu Górskiego – wśród uczestników stanowi jeden z najistotniejszych powodów przyjazdu do Lądka-Zdroju. Dobre kino, a do tego kino górskie, światowe, wybitne serie o najlepszych wspinaczach świata to wiele godzin emocji na wielkim ekranie. 

Zgłoś film

Uznane jury ponownie przyjrzy się najnowszym produkcjom z całego świata, w tym oczywiście również z Polski. Do 31 maja 2022 roku można zgłosić film, w którym w dowolny, otwarty sposób przewija się motyw gór. Do konkursu mogą przystąpić twórcy z filmem wyprodukowanym w 2020-2022 roku.

Filmy będą oceniane w następujących kategoriach:

a) Grand Prix

b) Najlepszy Film Wspinaczkowy

c) Najlepszy Film o Górach Wysokich

d) Najlepszy Film w kategorii Człowiek i Góry

e) Najlepszy Film o Sportach Górskich

f) Najlepszy Film o Przygodzie i Eksploracji

g) Najlepszy Film Polski

h) Najlepszy Film Krótkometrażowy

Na wyróżnionych twórców czekają nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów wydarzenia. Filmy ocenia jury oraz publiczność, oddając głos na najlepszy film podczas trwania Festiwalu. Wyniki prezentowane są w czasie Gali Nagród Filmowych w Lądku-Zdroju.

Aby wziąć udział w konkursie należy poprawnie wypełnić formularz online: www.filmfreeway.com/LadekMountainFestival

Zachęcamy do udziału!