ReelRock

Seria filmów Reel Rock znana jest wśród wspinaczy i fanów ekranizacji traktujących o szeroko rozumianej wspinaczce i wspinaczach. 16 listopada w sieci Multikina odbędzie się pokaz czterech porywających filmów Reel Rock 15.

Blisko 2 godziny emocji na dużym ekranie, czyli doskonałe propozycje Reel Rock. To znakomita, amerykańska seria filmów górskich i wspinaczkowych, ukazująca wybitne osiągnięcia wspinaczy, alpinistów. Dokumentuje sukcesy, ale i chwile zwątpienia, dramatyczne momenty, niepowodzenia, walkę z wyzwaniem i słabościami. 

Już 16 listopada o godzinie 19.00, w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu odbędzie się pokaz czterech filmów z najnowszej serii.

„Deep Roots” – 25 min.

Osobista podróż Lonniego Kauka, który pragnie uhonorować swoje rdzenne korzenie i pochodzenie z Doliny Yosemite, aby nawiązać więź z legendarnym ojcem poprzez powtórzenie jego kultowych dróg wspinaczkowych.

„Action Directe” – 20 min.

Francuska zawodniczka Melissa Le Nevé spędza siedem lat na pracy nad swoimi już ponadprzeciętnymi umiejętnościami, walce z ciałem, wewnętrznymi wątpliwościami i ciężarem historii, by przejść jedną z najbardziej poważanych wśród wspinaczy drogę sportową na świecie.

„First Ascent / Last Ascent” – 25 min.

Najlepsze przyjaciółki Hazel Findlay i Maddy Cope wyruszają w podróż na skaliste krańce Mongolii w poszukiwaniu nowych dróg tradowych.

„Black Ice” – 35 min.

Grupa aspirujących wspinaczy z siłowni Memphis Rox udaje się w mroźne ostępy Montany, gdzie mentorzy wspinaczki lodowej Manoah Ainuu, Conrad Anker i Fred Campbell podzielą się z nowicjuszami miłością do zimowej przygody w górach.

Zachęcamy do zarezerwowania wtorkowego wieczoru, 16 listopada, na filmowe emocje w Multikinie.