Konkurs Książka Górska Roku to jedno z najważniejszych wydarzeń Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Podczas tegorocznej edycji, wzorem lat ubiegłych, poznamy wyjątkowe książki, które zostały wydane w ciągu ostatniego roku. Na ich zgłoszenie został już tylko miesiąc!

Dyskusje wokół książek podczas Festiwalu Górskiego zawsze budziły dużo emocji. Stąd zrodził się pomysł na Konkurs Książki Górskiej i Festiwal Literatury Górskiej. Czytamy, słuchamy, cytujemy, recenzujemy, komentujemy – wspólnie, podczas śniadania na trawie, spotkań autorskich, w ramach wielu wydarzeń bogatego, kilkudniowego Festiwalu. Zanim jednak spotkamy się na najpiękniejszym wydarzeniu Ludzi Gór, by między innymi dzielić się wrażeniami i emocjami literackimi, Ci, którzy nie tylko czytają, ale także piszą, mają szansę podzielić się swoim dziełem! 

Jeśli jesteś autorką, autorem lub wydawcą książki o tematyce górskiej, wydanej między 1 czerwca 2020 roku a 30 maja 2021 roku, weź udział w konkursie! Możesz zgłosić swoją książkę w następujących kategoriach:

1. Literatura wspinaczkowa
2. Literatura górsko-podróżnicza, reportaż
3. Literatura tatrzańska (Nagroda im. J. Kiełkowskiego)
4. Biografia górska
5. Górska fikcja literacka i poezja
6. Przewodniki i poradniki (Nagroda im. Janusza Kurczaba)
7. Albumy fotograficzne
8. Książki górskie dla dzieci

Jak co roku, jury przyzna także Grand Prix konkursu oraz nagrodę publiczności. To wszystko podczas specjalnej ceremonii, czyli Gali Literatury Górskiej.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj, a zgłoszenia przyjmujemy poprzez wypełnienie formularza konkursowego. Pamiętaj, że jeśli sama lub sam nie masz jeszcze na koncie wydanej książki, możesz przesłać informację o konkursie do kogoś, kto jest autorem i spełnia warunki przystąpienia do konkursu! Do udziału w konkursie zachęcamy również wydawców. To oprócz znakomitego wyróżnienia, szansa na promocję wśród pasjonatów gór.

Nie ma na co czekać! Książkę można zgłosić do 15 czerwca 2021 r. Powodzenia!