Karolina Ośka - Festiwal Górski 2018 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

23. edycja Festiwalu przed nami. Trwają przygotowania, ustalany jest program imprezy. W trakcie Festiwalu odbędzie się ceremonia rozdania Złotych Czekanów 2018, najważniejszej nagrody wspinaczkowej na świecie. O kolejnych punktach będziemy informować wkrótce. Zarezerwujcie już teraz datę w kalendarzu – 20 – 23 września.

Karolina Ośka

Urodziła się w 1992 r. Pochodzi ze Śląska, od kilku lat mieszka w Krakowie, gdzie przeprowadziła się, by mieć bliżej w skałki. Studiowała Inżynierię Środowiska na AGH. Poza wspinaniem pasjonuje się programowaniem w języku Ruby. Ma plan, by w niedalekiej przyszłości pracować zdalnie i połączyć programowanie ze wspinaniem w dowolnym miejscu na świecie.

Najpierw było wspinanie sportowe – z roku na rok podnosiła swój poziom. W pewnym momencie stwierdziła, że skałki to jednak za mało i zaczęły się górskie przygody – wielowyciągowe drogi – coraz dłuższe i wymagające coraz lepszego przygotowania. We wspinaniu najbardziej lubi jego różnorodność i niezwykłość miejsc, w które można dzięki niemu dotrzeć. Stara się łączyć wspinanie sportowe w skałach ze wspinaniem wielowyciągowym w górach i na dużych ścianach. W 2017 r. klasycznie przeszła drogę Freerider na El Capitanie w zespole z Michałem Czechem. Ma na koncie pierwsze kobiece przejścia w Tatrach na czele z Filarem Kazalnicy. Uwielbia wspinanie w rysach, grę w zośkę i spanie w portaledgu. W skałach pokonuje drogi o trudnościach do VI.6+ RP.

Teksty o wspinaniu publikuje na łamach portalu 8academy.pl. Ambasadorka Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”. Działa w krakowskim Klubie Wysokogórskim SAKWA. Podczas „Kolosów” w 2017 r. otrzymała wyróżnienie w kategorii alpinizm za bigwallowe przejścia w dolinie Yosemite.

HONOROWY PATRONAT

Patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Fundacja Zawady Patronat Ministra Spraw Zagranicznych Patronat Ministra Sportu i Turystyki

ZŁOTY SPONSOR

Brubeck

SREBRNY SPONSOR

The North Face Petzl Buff Decathlon Chicks&Sport

BRĄZOWY SPONSOR

Nikwax Thule Camp Arc'Teryx Alpina Viking Odlo Meindl Sea to Summint

PARTNERZY

Adventure24 Saxx Salomon Lyofood Patagonia Ispo Maloka This1 Artibo Zlagboard Czarna Góra Resort Apartamenty Czarna Góra Everest Climbing Ferrino Formotiva

FINANSOWANIE

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski Instytut Sztuki Filmowej Lądek-Zdrój Powiat Kłodzki Urząd Marszałkowski woj. Dolnośląskiego

PATRONAT MEDIALNY

Polskie Radio Program Trzeci Góry NPM

PARTNERZY ORGANIZACYJNI

CKiR Uzdrowisko Lądek-Długopole Szkoła Górska Polski Związek Alpinizmu Willa Marianna Jaskinia Radochoska Winiarnia Radochoska Fundacja Kukuczki GOPR Pasterkrowa Szczelinka Setter ACP AMS
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Wsparcie wymiaru Samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2018”

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.