Trasa Wędrownego Rajdu Górskiego z Helikon-Tex

Trasa Wędrownego Rajdu Górskiego z Helikon-Tex jest autorską trasą Łukasza Supergana. Łukasz jest specjalistą od pokonywania pieszo długich dystansów. Przeszedł samotnie i dwukrotnie łuk Karpat, zrealizował zimowe przejście 1100 km górami Polski, ma za sobą zimowy i letni trawers Islandii oraz trasy m.in. w Iranie, Izraelu, Himalajach czy Tien-Szanie. Jego podróże zostały dwukrotnie wyróżnione w kategorii „Wyczyn Roku” na gdyńskich „Kolosach”, otrzymały też dwie nominacje do nagrody National Geographic Traveler.  Oto jak Łukasz opisuje swoją trasę na naszym RAJDzie:„W ciągu 4. dni wędrówki (4-7.09) przejdziemy przez Ziemię Kłodzką, z Marianówki do Lądka-Zdroju. Będziemy wędrować przez Masyw Śnieżnika, który jest najwyższym pasmem górskim w polskiej części Sudetów Wschodnich. Przemaszerujemy następnie przez masywy Gór Bialskich i Złotych. Na ok. 60-kilometrowej trasie przybliżę uczestnikom, jak organizuję moje wyprawy, jak planuję bezpieczne wędrówki przez góry, jak dobieram sprzęt i nawiguję – także poza szlakiem! Opowiem również o przyrodzie mijanych masywów oraz o historii tych miejsc. Podczas wspólnego biwaku w terenie pokażę, jak bezpiecznie spędzić noc w górach. Będziemy wędrować ok. 20-25 km przez 10-11 godzin, jest to więc trasa dla obytych z górami i mających doświadczenie w wędrowaniu. Wspólny weekend na szlakach Ziemi Kłodzkiej będzie też wartościową lekcją przed Waszymi przyszłymi przygodami – a także okazją do sprawdzenia siebie w terenie i poznania tego wyjątkowego kawałka Polski.”Szczegółowy plan trasy Wędrownego Rajdu Górskiego z Helikon-Tex:
dzień I [br] niedziela, 04.09dzień II[br] poniedziałek, 05.09dzień III[br] wtorek, 06.09dzień IV[br] środa, 07.09
TrasaMarianówka – Schronisko na Śnieżniku ok 12 km, ok 900 m podejśćSchronisko na Śnieżniku – Bielice ok. 25 km, ok 700 m podejśćBielice – okolice Trawieńskiej Góry ok. 22 km, ok 800 m podejśćOkolice Trawieńskiej Góry – Lądek Zdrój ok. 12 km, ok 250 m podejść
[br][br]Miejsca noclegowe:[br][br] W ramach karnetu na Trasę z Łukaszem są: a. 4 noclegi w postaci miejsca do rozbicia własnego namiotu (od soboty 3.09 wieczorem do niedzieli 11.09 ) oraz 1 nocleg w schronisku na Śnieżniku (4/5.09) b. Karnet na 4-dni festiwalu 8 – 11.09 c. opiekę ekipy festiwalowej d. Mapy terenów, po których będziemy wędrować oraz pakiet Uczestnika. e. Potwierdzenie ciężko zdobytych przez Was punktów GOT (Górska Odznaka Turystyczna) oraz KZGP (Klub Zdobywców Korony Gór).