Wojciech Fusek - Festiwal Górski 2020 w Lądku-Zdroju
  • pl

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, obecność i wsparcie 25. edycji Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Do zobaczenia za rok!

Wojciech Fusek

Od lat pisze o górach i wspinaniu. Teksty m.in. w „Gazecie Wyborczej” „Newsweeku”, „Logo”.  Współautor jednotomowego wydania „Polskich Himalajów”. Redagował i tłumaczył książki poświęcone tematyce górskiej oraz varsawianistycznej. Ma liczący ponad 3000 obiektów zbiór górskich wydawnictw.

Zaczynał jako nauczyciel historii w LO, równocześnie prowadząc firmę robót wysokościowych. Od 1990 roku związany z Gazetą Wyborczą. Najpierw dziennikarz, a potem kierownik działu sportowego. Od 1994 roku szef miejskiego wydania  GW, „Gazety Stołecznej”. Współtworzył popularne dodatki: „Turystyka” i „Co jest Grane”.

Od 1997 odpowiedzialny za 19 lokalnych redakcji GW. Był koordynatorem ogólnopolskiej akcji „Jedziemy z pomocą” podczas powodzi stulecia.

Pracował przy medialnych projektach za granicą, m.in. w Rumunii.  Wydawca dziennika „Nowy Dzień”, a następnie dyrektor wydawniczy Gazety Wyborczej. Budował markę „Sport.pl”, znaną m.in. z akcji: „Polska biega”, „Polska na rowery”, „Polska na narty”. Twórca i autor serwisu sportów ekstremalnych „Offsport.pl”.

Do grudnia 2016 zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej. W kolejnym roku dyrektor ds. rozwoju płatnego kontentu cyfrowego w Ringier Axel Springer. Konsultant strategii cyfryzacyjnych. Wykłada marketing sportowy na podyplomowych studiach w SGH, pracuje dla NGO-sa obywatelskiego wydającego m.in. serwis Maszprawowiedzieć.pl.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, za wkład w rozwój wolnych mediów.

Urodzony w Żywcu. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, oraz w warszawskiej filii Papieskiej Akademii Teologicznej. Przez lata należał do Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego. Żonaty. Pasjonat ski-alpinizmu i filozofii.

HONOROWY PATRONAT

ZŁOTY SPONSOR

SREBRNY SPONSOR

BRĄZOWY SPONSOR

PARTNERZY

FINANSOWANIE

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY ORGANIZACYJNI

ORGANIZATORZY