Piotr Schab - Festiwal Górski 2019 w Lądku-Zdroju
  • pl

Zapraszamy na jubileuszową, 25. edycję Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju, która odbędzie się w dniach 11-20 września 2020 roku.

Tak, tak, to nie pomyłka, 11-20 września, 10 dni. 10 pięknych, festiwalowych dni.  Więcej przeczytaj tutaj.

Piotr Schab

Ma 23 lata, pochodzi z Krakowa, studiuje Logistykę Międzynarodową na Uniwersytecie Ekonomicznym.  Wspinanie sportowe uprawia od 7 roku życia, trenuje w Klubie Sportowym Korona Kraków pod okiem najlepszego w Polsce fachowca – Macieja Oczko. W świat sportu wprowadził go ojciec – legenda podkrakowskiej sceny wspinaczkowej. Odkąd złapał bakcyla, marzył, by poprowadzić trudniejszą drogę niż jego ojciec. Stało się to w 2012 roku, kiedy jako najmłodszy Polak pokonał swoje pierwsze 9a – słynne Era Vella w hiszpańskim Margalefie.

W ostatnich latach pasja całkowicie pochłonęła jego codzienność, spychając na dalszy plan studia, znajomych i pozostałe aktywności. W 2015 roku wygrał Puchar oraz Mistrzostwa Polski w konkurencji na trudność. W 2019 r. zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w konkurencji prowadzenie oraz w trójboju olimpijskim. Codzienne treningi przybliżają go do realizacji kolejnych ambitnych celów – poprowadzenie 9b+ (poziomu osiągniętego dotychczas tylko przez 4 osoby na świecie) oraz wejście do finału Pucharu Świata. Na co dzień zajmuje się profesjonalnie trenowaniem innych wspinaczy – na zasadach treningu personalnego, jest  także współwłaścicielem nowej krakowskiej ściany wspinaczkowej CUBE.