Piotr Schab - Festiwal Górski 2020 w Lądku-Zdroju
  • pl

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, obecność i wsparcie 25. edycji Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Do zobaczenia za rok!

Piotr Schab

Ma 23 lata, pochodzi z Krakowa, studiuje Logistykę Międzynarodową na Uniwersytecie Ekonomicznym.  Wspinanie sportowe uprawia od 7 roku życia, trenuje w Klubie Sportowym Korona Kraków pod okiem najlepszego w Polsce fachowca – Macieja Oczko. W świat sportu wprowadził go ojciec – legenda podkrakowskiej sceny wspinaczkowej. Odkąd złapał bakcyla, marzył, by poprowadzić trudniejszą drogę niż jego ojciec. Stało się to w 2012 roku, kiedy jako najmłodszy Polak pokonał swoje pierwsze 9a – słynne Era Vella w hiszpańskim Margalefie.

W ostatnich latach pasja całkowicie pochłonęła jego codzienność, spychając na dalszy plan studia, znajomych i pozostałe aktywności. W 2015 roku wygrał Puchar oraz Mistrzostwa Polski w konkurencji na trudność. W 2019 r. zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w konkurencji prowadzenie oraz w trójboju olimpijskim. Codzienne treningi przybliżają go do realizacji kolejnych ambitnych celów – poprowadzenie 9b+ (poziomu osiągniętego dotychczas tylko przez 4 osoby na świecie) oraz wejście do finału Pucharu Świata. Na co dzień zajmuje się profesjonalnie trenowaniem innych wspinaczy – na zasadach treningu personalnego, jest  także współwłaścicielem nowej krakowskiej ściany wspinaczkowej CUBE.

HONOROWY PATRONAT

ZŁOTY SPONSOR

SREBRNY SPONSOR

BRĄZOWY SPONSOR

PARTNERZY

FINANSOWANIE

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY ORGANIZACYJNI

ORGANIZATORZY