Mina Leslie-Wujastyk - Festiwal Górski 2019 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

24. edycja Festiwalu przed nami. Trwają przygotowania, ale już teraz możemy ogłosić, że podobnie jak w roku ubiegłym, podczas festiwalu nastąpi rozdanie nagród Złotych Czekanów –  Piolets d’Or 2019. Zarezerwujcie już teraz datę w kalendarzu – 19 – 22 września.

Mina Leslie-Wujastyk

Mina to jedna z najlepszych brytyjskich wspinaczek i fanka jogi. Intensywnie podróżuje, żeby się wspinać, koncentrując się przede wszystkim na wspinaczce sportowej i boulderingu, osiągając odpowiednio trudności 8c sportowo i 8B w skali Fountainbleau. Poza wspinaniem Mina uwielbia się uczyć; korzysta w praktyce ze swoich studiów fizjo- i psychoterapeutycznych, a także tych dotyczących żywienia i jogi – pozwalają jej one kształtować własny rozwój i doświadczenia.

„Najbardziej dumna jestem chyba z przejść Bat Route i Mecca Extension (oba wyceniane na 8c) w Wielkiej Brytanii oraz Pursuit of Happiness (8b) w Cape Town. Ważne są też jednak dla mnie linie i wspinaczki ikoniczne, takie, które nie są może trudne fizyczne, ale mają znaczenie historyczne lub wymagają różnorodnych umiejętności. Mam na myśli drogi takie jak Totally Free II (8b), która jest 70-metrową linią na sam szczyt Mulham Cove; Careless Torque (8a), klasyczną drogę w piaskowcowej grani czy też Unfamiliar (E7 6c), tradycyjna droga w piaskowcu. Ostatnie cztery przejścia, które wymieniłam, to też pierwsze przejścia kobiece, które zresztą nigdy później nie zostały przez żadną kobietę powtórzone (co swoją drogą jest dla mnie samo w sobie dziwne i interesujące!).”

strona internetowa Miny –www.minalesliewujastyk.com/