Marcin Tomaszewski - Festiwal Górski 2020 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, obecność i wsparcie 25. edycji Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Do zobaczenia za rok!

Marcin Tomaszewski

Marcin (rocznik 1975) wspina się od ponad 22 lat. Znany jest z przejść wielkościanowych zarówno w stylu big wall jak i w stylu alpejskim. Od samego początku najbardziej inspirowały go wyzwania, wytyczanie nowych dróg na najbardziej niedostępnych i pionowych ścianach świata. Wystarczy wspomnieć o drodze z 2003 roku Ostatni Krzyk Motyla (VI 5.10+ A4, lód 80°, 1200 m – przejście nominowane do Złotego Czekana), czy ubiegłorocznym Bushido (A4, VII+, VII Big Wall) na Great Trango Tower.

Jego wspinanie to nie tylko góry, ale również propagowanie wspinaczki poprzez szkolenia i sekcje wspinaczkowe, organizację zawodów i pokazów wspinaczki, prowadzenie audycji radiowych. Od 1997 roku cyklicznie organizuje Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Fight Club, których jest pomysłodawcą. Od 2005 roku jest instruktorem wspinaczki sportowej. Otworzył własną szkołę wspinania w Szczecinie.

W 2009 roku rozpoczął realizacje projektu 4 Żywioły (www.4zywioly.net) obejmujący wspinaczkę w czterech charakterystycznych rejonach górskich (Patagonia, Alaska, Ziemia Baffina, Wenezuela).

W lutym 2015 roku Marcin Tomaszewski oraz Marek Raganowicz zakończyli trwającą 18 dni wspinaczkę na północnej 1100 metrowej ścianie Trollveggen w Norwegii – wytyczona droga przebiega w głównym spiętrzeniu urwiska i stanowi samodzielną linię, która nazwana została przez alpinistów „Katharsis”. O tej drodze będzie opowiadała tegoroczna prezentacja Marcina

HONOROWY PATRONAT

ZŁOTY SPONSOR

SREBRNY SPONSOR

BRĄZOWY SPONSOR

PARTNERZY

FINANSOWANIE

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY ORGANIZACYJNI

ORGANIZATORZY