Karolina Ośka - Festiwal Górski 2019 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

Zapraszamy na jubileuszową, 25. edycję Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju, która odbędzie się w dniach 11-20 września 2020 roku.

Tak, tak, to nie pomyłka, 11-20 września, 10 dni. 10 pięknych, festiwalowych dni.  Więcej przeczytaj tutaj.

Karolina Ośka

Urodziła się w 1992 r. Pochodzi ze Śląska, od kilku lat mieszka w Krakowie, gdzie przeprowadziła się, by mieć bliżej w skałki. Studiowała Inżynierię Środowiska na AGH. Poza wspinaniem pasjonuje się programowaniem w języku Ruby. Ma plan, by w niedalekiej przyszłości pracować zdalnie i połączyć programowanie ze wspinaniem w dowolnym miejscu na świecie.

Najpierw było wspinanie sportowe – z roku na rok podnosiła swój poziom. W pewnym momencie stwierdziła, że skałki to jednak za mało i zaczęły się górskie przygody – wielowyciągowe drogi – coraz dłuższe i wymagające coraz lepszego przygotowania. We wspinaniu najbardziej lubi jego różnorodność i niezwykłość miejsc, w które można dzięki niemu dotrzeć. Stara się łączyć wspinanie sportowe w skałach ze wspinaniem wielowyciągowym w górach i na dużych ścianach. W 2017 r. klasycznie przeszła drogę Freerider na El Capitanie w zespole z Michałem Czechem. Ma na koncie pierwsze kobiece przejścia w Tatrach na czele z Filarem Kazalnicy. Uwielbia wspinanie w rysach, grę w zośkę i spanie w portaledgu. W skałach pokonuje drogi o trudnościach do VI.6+ RP.

Teksty o wspinaniu publikuje na łamach portalu 8academy.pl. Ambasadorka Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”. Działa w krakowskim Klubie Wysokogórskim SAKWA. Podczas „Kolosów” w 2017 r. otrzymała wyróżnienie w kategorii alpinizm za bigwallowe przejścia w dolinie Yosemite.