Janusz Adamski - Festiwal Górski 2020 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, obecność i wsparcie 25. edycji Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Do zobaczenia za rok!

Janusz Adamski

Himalaista i podróżnik.

Podwójny zdobywca Mt. Everestu (2006, 2017 pierwszy polski trawers) oraz Cho Oyu. Jest trzecim Polakiem, który zdobył „Koronę Ziemi”.

Jako jeden z nielicznych, dwa razy ukończył „Selekcję Żołnierza Polskiego”, grę wzorowaną na testach rekrutacyjnych do SAS i Grom, a także szereg długodystansowych biegów na orientację, w tym najtrudniejszy Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB), medalista ERnO Harpagan oraz Nocna Masakra.
Organizator i uczestnik m.in. dwóch dużych projektów podróżniczych „Afryka Nowaka” oraz „Africo-Asia”. Za pierwszy projekt otrzymał nagrodę zbiorową za podróż roku 2011 miesięcznika „Traveler”.
Odwiedził większość krajów obu Ameryk i Afryki. Dotarł w najdziksze rejony tych kontynentów, m.in. do kopalni diamentów w Kongo, Gór Księżycowych w Ugandzie, do goryli w Górach Ruwenzori, spłynął kajakiem ponad 1000 km afrykańskimi rzekami Lulua, Kasai i Kongo.

HONOROWY PATRONAT

ZŁOTY SPONSOR

SREBRNY SPONSOR

BRĄZOWY SPONSOR

PARTNERZY

FINANSOWANIE

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY ORGANIZACYJNI

ORGANIZATORZY