Eliza Kubarska - Festiwal Górski 2019 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

Zapraszamy gorąco na jubileuszową, 25. edycję Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju, która odbędzie się w dniach 11-20 września 2020 roku.

Tak, tak, to nie pomyłka, 11-20 września, 10 dni. 10 pięknych, festiwalowych dni.  W przyszłym tygodniu rusza sprzedaż karnetów, odsłonimy także wiele punktów festiwalowego programu. Więcej przeczytacie tutaj.

Eliza Kubarska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Filmowej A.Wajdy w Warszawie. Alpinistka, podróżniczka i filmowiec. Autorka nagradzanych filmów dokumentalnych: « Co się wydarzyło na wyspie Pam» zrealizowany na Grenlandii (nagrodzony m.in na festiwalu w Trento). «Badjao. Duchy z Morza», ‘podwodny’ dokument o morskich nomadach z Borneo, wyróżniony i nagradzany m.in. na prestiżowym festiwalu Hot Docs w Kanadzie (nagroda Jury) i Los Angeles Film Festival. «K2. Dotknąć Nieba», który opowiada historię dzieci himalaistów, którzy zginęli na K2 w 1986, realizowany  w Karakorum, w Pakistanie, zdobył 17 międzynarodowych nagród, m.in Grand Prix na festiwalach w Kendal, Banff i Graz. Eliza jest obecnie w trakcie montażu filmu «Ściana Cieni», do którego zdjęcia były realizowane w tym roku w Himalajach Nepalu. Film, który powstaje na zlecenie  telewizji ARTE/ ZDF będzie opowiadał historię Szerpów i alpinistów, która wydarzyła się u podnóża góry Jannu (7710m ) – uważanej przez Szerpów za świętą górę. Jednym z bohaterów filmu jest wybitny rosyjski alpinista Dmitry Golovchenko. Film, do którego zdjęcia powstawały na wysokości do 5 tysięcy metrów, będzie miał premierę na wiosnę 2020. Równolegle Eliza rozpoczęła pracę nad filmem dokumentalnym o Wandzie Rutkiewicz. Eliza, w zespole ze swoim mężem Davidem Kaszlikowskim, ma na koncie realizację kilkunastu nowych dróg na górskich ścianach, m.in. na Grenlandii (fiord Torsukkattak), w Atlasie Wysokim w Maroku, w Mali w Afryce Zachodniej (masyw Ręki Fatimy), w Meksyku czy tropikalnych dżunglach Malezji.

http://verticalvision.pl