Chris Jewell - Festiwal Górski 2019 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

Zapraszamy gorąco na jubileuszową, 25. edycję Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju, która odbędzie się w dniach 11-20 września 2020 roku.

Tak, tak, to nie pomyłka, 11-20 września, 10 dni. 10 pięknych, festiwalowych dni.  W przyszłym tygodniu rusza sprzedaż karnetów, odsłonimy także wiele punktów festiwalowego programu. Więcej przeczytacie tutaj.

Chris Jewell

Chris Jewell jest grotołazem i nurkiem jaskiniowym, który eksploruje nowe podziemne korytarze zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na świecie. W ciągu ostatnich 12 lat Chris przeciskał się przez błotniste, podwodne zaciski w Somerset, odkopywał przejścia w zalanych wodą korytarzach jaskiń Yorkshire Dales oraz kierował wyprawami nurkowymi do Hiszpanii i Meksyku. W tym ostatnim kraju jego zespołowi udało się znacząco pociągnąć eksplorację Sistema Huautla, tak że stał się on najgłębszą jaskinią zachodniej półkuli. Będąc członkiem British Cave Rescue Council, Chris wziął wraz z kolegami udział w akcji ratunkowej w jaskini Tham Luang w Tajlandii, podczas której Brytyjczycy odegrali wiodącą rolę. Opowie o tym podczas niedzielnej prezentacji pt. „Prawdziwa historia akcji ratunkowej w tajlandzkiej jaskini”.