Cholitas Escaladoras - Festiwal Górski 2019 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

Zapraszamy gorąco na jubileuszową, 25. edycję Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju, która odbędzie się w dniach 11-20 września 2020 roku.

Tak, tak, to nie pomyłka, 11-20 września, 10 dni. 10 pięknych, festiwalowych dni.  W przyszłym tygodniu rusza sprzedaż karnetów, odsłonimy także wiele punktów festiwalowego programu. Więcej przeczytacie tutaj.

Cholitas Escaladoras

Grupa boliwijskich kobiet, z których większość wiele lat pracowała jako kucharki lub tragarki w górach, któregoś dnia postanowiły wejść na szczyt. To mężczyźni (ich mężowie) wchodzili z turystami na szczyty, a one czekały z ciepłymi posiłkami w schroniskach. Obserwowały powracających z gór turystów: zmęczonych, ale szczęśliwych. Marzyły, by przekonać się na własnej skórze, jak to jest stanąć na szczycie. Prosiły mężów, by je zabrali, to jednak wciąż nie wychodziło. Przewodnicy mieli na głowach turystów, a tu jeszcze niedoświadczone żony ze sobą zabierać? Poza tym nie było sprzętu, pogoda nie taka, potrzeba było kucharki – i tak zawsze coś. Aż któregoś dnia wszystkie światła zapaliły się na zielono. Propozycja padła od Lidii, którą widzicie na filmie w głównej roli. Nie było czasu na czekanie, rozmyślanie, planowanie – kobiety miały jedną noc na podjęcie decyzji.

Więcej przeczytać można na blogu Marzeny Wystrach – wystraszeni.pl oraz w artykule w Polityce

Do Polski przyjadą DORA MAGUEÑO MACHACA i ANA LIA GONZALES MAGUEÑO