Cedar Wright - Festiwal Górski 2020 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, obecność i wsparcie 25. edycji Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Do zobaczenia za rok!

Cedar Wright

To profesjonalny wspinacz i filmowiec, który mieszka w Boulder, Kolorado. Jako członek zespołu wspinaczy The North Face podróżuje po świecie dokonując śmiałych pierwszych wejść, które często dokumentuje filmowo. Za swoje filmy był  wielokrotnie nagradzany, np. za “Sufferfest”, w którym występuje ze swoim przyjacielem – Alexem Honnoldem. W zeszłym roku mieliście okazję zobaczyć dwa współreżyserowane przez niego tytuły – “Stumped” (u nas nagroda z Najlepszy Film Wspinaczkowy) oraz “Safety Third”.

Jest zdobywcą grantu National Geographic Explorer, ekspertem i redaktorem Climbing Magazine, przez 5 lat był członkiem Yosemite Search and Rescue Team.

Ma na koncie wiele osiągnięć górskich: wspiął się klasycznie na El Capitana w ciągu jednego dnia, jest pierwszym zdobywcą dróg 5.13 w Yosemitach i Indian Creek, na jego koncie znajdują się też nowe big-wallowe drogi na 7 kontynentach, m.in. w Pakistanie, paśmie Bugaboos czy na Alasce. Zajmuje się również paralotniarstwem. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych profesjonalnych wspinaczy w Stanach.

Prywatnie Cedar jest skromnym i otwartym człowiekiem, ze zwariowanym poczuciem humoru i ogromnym apetytem na życie.

W trakcie tegorocznej edycji Festiwalu będziecie mieli okazję nie tylko go spotkać i posłuchać, ale także obejrzeć jego najnowszy film.

 

HONOROWY PATRONAT

ZŁOTY SPONSOR

SREBRNY SPONSOR

BRĄZOWY SPONSOR

PARTNERZY

FINANSOWANIE

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY ORGANIZACYJNI

ORGANIZATORZY