Cedar Wright - Festiwal Górski 2019 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

Zapraszamy na jubileuszową, 25. edycję Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju, która odbędzie się w dniach 11-20 września 2020 roku.

Tak, tak, to nie pomyłka, 11-20 września, 10 dni. 10 pięknych, festiwalowych dni.  Więcej przeczytaj tutaj.

Cedar Wright

To profesjonalny wspinacz i filmowiec, który mieszka w Boulder, Kolorado. Jako członek zespołu wspinaczy The North Face podróżuje po świecie dokonując śmiałych pierwszych wejść, które często dokumentuje filmowo. Za swoje filmy był  wielokrotnie nagradzany, np. za “Sufferfest”, w którym występuje ze swoim przyjacielem – Alexem Honnoldem. W zeszłym roku mieliście okazję zobaczyć dwa współreżyserowane przez niego tytuły – “Stumped” (u nas nagroda z Najlepszy Film Wspinaczkowy) oraz “Safety Third”.

Jest zdobywcą grantu National Geographic Explorer, ekspertem i redaktorem Climbing Magazine, przez 5 lat był członkiem Yosemite Search and Rescue Team.

Ma na koncie wiele osiągnięć górskich: wspiął się klasycznie na El Capitana w ciągu jednego dnia, jest pierwszym zdobywcą dróg 5.13 w Yosemitach i Indian Creek, na jego koncie znajdują się też nowe big-wallowe drogi na 7 kontynentach, m.in. w Pakistanie, paśmie Bugaboos czy na Alasce. Zajmuje się również paralotniarstwem. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych profesjonalnych wspinaczy w Stanach.

Prywatnie Cedar jest skromnym i otwartym człowiekiem, ze zwariowanym poczuciem humoru i ogromnym apetytem na życie.

W trakcie tegorocznej edycji Festiwalu będziecie mieli okazję nie tylko go spotkać i posłuchać, ale także obejrzeć jego najnowszy film.