Anne Gilbert Chase - Festiwal Górski 2019 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

Zapraszamy gorąco na jubileuszową, 25. edycję Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju, która odbędzie się w dniach 11-20 września 2020 roku.

Tak, tak, to nie pomyłka, 11-20 września, 10 dni. 10 pięknych, festiwalowych dni.  W przyszłym tygodniu rusza sprzedaż karnetów, odsłonimy także wiele punktów festiwalowego programu. Więcej przeczytacie tutaj.

Anne Gilbert Chase

czołowa amerykańska alpinistka, wspinaczka skalna, skialalpinistka i przewodnicza wysokogórska. Na co dzień pracuje jako dyplomowana pielęgniarka w szpitalu w Bozeman w stanie Montana. Pasja Anne Gilbert do wspinania ściśle wiąże się z umiłowaniem przygód oraz odkrywaniem dla siebie nowych miejsc oraz kultur dookoła świata. Ma w swoim wykazie wiele trudnych dróg zrobionych w różnych rejonach na całym świecie. Na wyróżnienie zasługują na przykład klasyczne przejście Jaded Lady VI 5.12 na Mount Hooker w Górach Skalistych czy bardzo trudnej lodowo-mikstowej linii Winter Dance IV WI6+ M8 w Hyalite Canyon. Największe, jak dotąd, osiągnięcia Anne miały miejsce w  2017 roku, kiedy wraz z Chantel Astorgą przeszła w świetny stylu ekstremalnie trudną linię Slovak Direct na Denali. Trzy miesiące później w towarzystwie Astorgi i Jasona Thompsona wytyczyła nową drogę na południowo-zachodniej ścianie sześciotysięcznika Nilkanth w Himalajach Garhwalu (jury Złotych Czekanów postanowiło przyznać za to przejście wyróżnienie, biorąc pod uwagę także znakomite kobiece przejście na Denali).