Anna Figura - Festiwal Górski 2020 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, obecność i wsparcie 25. edycji Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Do zobaczenia za rok!

Anna Figura

Rocznik 1990, Mistrzyni Świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim, wielokrotna medalistka Pucharu Świata i Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski. Od dziecka związana z ukochanymi Tatrami, w których dorastała wraz z młodszymi siostrami w leśniczówce na Łysej Polanie.
Zwyciężczyni Biegu Ultra Granią Tatr 2015 i Sudtirol Ultra Skyrace 2014 we Włoszech. W 2015 roku zajęła I miejsce w ekstremalnym biegu Elbrus Race, wbiegając na wierzchołek Elbrusa (5642 m n.p.m.) czasie: 4 godz. 22 min. Ustanowiła kobiecy rekord wejścia na Mont Blanc (4810 m n.p.m.) – 5 godz. 17 min.
Jest przewodniczką tatrzańskim, instruktorką narciarstwa. Absolwentka leśnictwa na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, pracuje jako referentka w Nadleśnictwie Krościenko.
Ania jest członkinią międzynarodowego teamu Dynafit oraz Klubu Wysokogórskiego Zakopane. Wspierana przez Dynafit, Bukovina Resort, Budrem.

fot. Marek Kowalski

HONOROWY PATRONAT

ZŁOTY SPONSOR

SREBRNY SPONSOR

BRĄZOWY SPONSOR

PARTNERZY

FINANSOWANIE

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY ORGANIZACYJNI

ORGANIZATORZY