Adrian Marciszak - Festiwal Górski 2020 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, obecność i wsparcie 25. edycji Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Do zobaczenia za rok!

Adrian Marciszak

Adrian Marciszak urodził się w Jarocinie, obecnie mieszka we Wrocławiu. Studia na kierunku biologia odbył na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie w ostatnim roku studiów obronił pracę magisterską pt. „Wczesnoplejstoceńskie ssaki drapieżne (Carnivora, Mammalia) z Jaskini Żabiej”. W 2008 rozpoczął studia doktoranckie a w 2010 roku rozpoczął pracę w Zakładzie Paleozoologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się paleozoologią kręgowców (głównie kopalne ssaki drapieżne) oraz archeozoologią. Praca doktorska, pt. „Ssaki łasicowate (Mustelidae, Carnivora, Mammalia) z plejstocenu Polski” jest monografem podsumowującym dotychczasową wiedzę na temat tejże rodziny w Polsce.

Prowadzi również szeroko zakrojoną akcję popularyzacji zagadnień teriologii i paleontologii. Uczestniczy w cyklicznych akcjach organizowanych przez UWr, takich jak Noc Biologów czy Noc Muzeów, prowadzi warsztaty np. Uniwersytet Dzieci i wykłady dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Publikuje również notatki prasowe oraz artykuły popularno-naukowe, przybliżające w/w tematykę np. Sudecki bestiariusz drapieżników” w czasopiśmie „Sudety”.

HONOROWY PATRONAT

ZŁOTY SPONSOR

SREBRNY SPONSOR

BRĄZOWY SPONSOR

PARTNERZY

FINANSOWANIE

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY ORGANIZACYJNI

ORGANIZATORZY