WĘDROWNY FESTIWAL GÓRSKI

Nasz Festiwal będzie trwał aż 10 dni, od 10 do 19 września. Ale nie wszystko będzie się działo w Lądku-Zdroju. Tak jest! Kochamy całą Ziemię Kłodzką i chcemy pokazać jak najwięcej fantastycznych terenów. Dlatego zapraszamy Was na Wędrowny Festiwal Górski, czyli… RAJD z Pasterki do Lądka-Zdroju. Każdego dnia będziemy przechodzić przez inną część pięknej Ziemi Kłodzkiej oraz przez kolejne pasma górskie: Góry Stołowe, Bardzkie oraz Złote. Sam RAJD rozpocznie się 10 września, by finalnie dojść 15 września do Lądka, gdzie odbędzie się druga, główna część Festiwalu Górskiego.


Podczas RAJDU nie tylko podzielimy się z Wami miłością do Ziemi Kłodzkiej i opowiemy o przemierzanych terenach, ale także nasi eksperci przekażą swoją wiedzę z zakresu górskich wędrówek. Wieczorami będą ogniska, prelekcje, koncerty oraz filmy festiwalowe. Chodzimy na lekko (z małymi plecakami) i nocujemy na polach namiotowych. Przygotowaliśmy trasy dla każdego, niezależnie od tego, czy dopiero zaczniecie swoją górską przygodę, czy też jesteście bardziej doświadczeni.

Zaczynamy wieczorem, 10 września w Pasterce – miejscu magicznym, u podnóża Szczelińca Wielkiego, w którym niejedna i niejeden zostawili swoje serce. Na trasie do mety RAJDU mamy nocleg także przy jaskini Radochowskiej, a już w samym Radochowie czekać na nas będzie Dzień Winny przy górskiej winiarni z widokiem na Śnieżnik. Przemierzymy szlaki Parku Narodowego Gór Stołowych oraz skalny labirynt, staniemy na tarasach oraz wieżach widokowych, m.in. na Kłodzkiej Górze, która jest jednym z punktów Korony Gór Polski. Zakończymy RAJD w środę w Lądku-Zdroju, aby wziąć udział w dalszej części Festiwalu. Chodźmy razem. Poznajmy się. W górach!