ReelRock

Opis Trasy II

Trasa II jest autorską trasą Łukasza Supergana. Łukasz jest specjalistą od pokonywania pieszo długich dystansów. Przeszedł samotnie i dwukrotnie łuk Karpat, zrealizował zimowe przejście 1100 km górami Polski, ma za sobą zimowy i letni trawers Islandii oraz trasy m.in. w Iranie, Izraelu, Himalajach czy Tien-Szanie. Jego podróże zostały dwukrotnie wyróżnione w kategorii „Wyczyn Roku” na gdyńskich „Kolosach”, otrzymały też dwie nominacje do nagrody National Geographic Traveler. 

Oto jak Łukasz opisuje swoją trasę na naszym RAJDzie:

„W ciągu 3 dni wędrówki (12-14.09) przejdziemy przez Ziemię Kłodzką, z Pasterki do Radochowa. Będziemy wędrować przez Góry Stołowe, jeden z najpiękniejszych fragmentów Sudetów. Przetniemy masywy Gór Bardzkich i Złotych, mijając Kłodzko i Złoty Stok. Na ok. 60-kilometrowej trasie przybliżę uczestnikom, jak organizuję moje wyprawy, jak planuję bezpieczne wędrówki przez góry, jak dobieram sprzęt i nawiguję – także poza szlakiem! Opowiem również o przyrodzie mijanych masywów, historii kopalni złota, o powstaniu niezwykłego krajobrazu Gór Stołowych oraz o historii tych miejsc. Podczas wspólnego biwaku w terenie pokażę, jak bezpiecznie spędzić noc w górach. Każdego dnia będziemy wędrować ok. 25 km przez 10-11 godzin, jest to więc trasa dla obytych z górami i mających doświadczenie w wędrowaniu. Wspólny weekend na szlakach Ziemi Kłodzkiej będzie też wartościową lekcją przed Waszymi przyszłymi przygodami – a także okazją do sprawdzenia siebie w terenie i poznania tego wyjątkowego kawałka Polski.”

Łukasz Supergan

W ramach karnetu na Trasę II z Łukaszem są także:
– noclegi 10-12.09 (piątek wieczorem-niedziela) w Pasterce oraz wszystkie pozostałe noclegi aż do czwartku, kiedy to zaczynamy główną część Festiwalu w Lądku-Zdroju (czyli łącznie wszystkie noclegi na polach namiotowych między 10.09 a 16.09!).
– program Festiwalowy w Pasterce (filmy, prelekcje, koncerty) oraz wejście na Szczeliniec Wielki 11.09 (w sobotę)
– bilet na udział w programie Winne Góry w Radochowie 14.09 (we wtorek)
– bilet na udział w programie w Lądku-Zdroju 15.09 (w środę)
– 2 mapy terenów po których będziemy wędrować
– przewóz bagaży pomiędzy miejscami noclegowymi
– transport zwrotny kierowców po samochody do Pasterki 15.09 (w środę).