Współpraca

Specyfika i ranga Festiwalu daje ogromne możliwości realizacji strategii marketingowych firmy przy naszej pomocy. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady to najstarsza i najbardziej znana tego typu impreza w Polsce, jedna z największych na świecie. W tym roku Sponsorzy mogą skorzystać z możliwości pojawienia się na dwóch ważnych dla górskiej społeczności wydarzeniach w ramach jednej współpracy. Mowa oczywiście o Festiwalu Górskim, który w tym roku odbędzie się w dniach 8-11 września oraz IPW FEST – wydarzeniu kierowanym w szczególności do wspinaczy o różnym stopniu zaawansowania. IPW FEST odbędzie się w dniach 20-22 maja.

Festiwal Górski z każdym rokiem stawia na rozwój – powiększa się społeczność festiwalowiczów, program tworzą rozmaite wydarzenia zarówno dla tych, którzy zdobywają najwyższe góry świata, tych, których góry fascynują, którzy lubią spędzać czas na łonie natury, a także całych rodzin, ponieważ Festiwal to również mnóstwo wydarzeń rodzinnych.

Festiwal Górski w Lądku-Zdroju każdego roku odwiedza w sumie kilka tysięcy osób, a sam program to każdorazowo ponad 250 wydarzeń, takich jak spotkania z wybitnymi postaciami gór, filmy, warsztaty, prelekcje, gale. Transmitowane i retransmitowane punkty programu zbierają kilkudziesięciotysięczną publiczność online.Z uwagi na rangę Festiwalu, przyciąga on także uwagę mediów. Liczne publikacje, wywiady, komentarze, fotorelacje towarzyszą każdej edycji spotkania Ludzi Gór.

W tym roku wracamy do 4-dniowego Festiwalu Górskiego, przesuwając jednocześnie o tydzień bliżej wakacji całe wydarzenie. Dotychczas witaliśmy się z Festiwalowiczami w połowie września, ale czas na przełom. Powodów takiej decyzji, naszym zdaniem zdecydowanie na lepsze, jest kilka – m.in. dłuższy dzień, wyższe temperatury, zadbanie o komfort tych, którzy nocują na festiwalowym polu namiotowym.

I to nie koniec nowych informacji. W tym roku Sponsorom szukającym możliwości zaprezentowania się wśród osób, który, bliskie są góry, przedstawiamy gotowy plan na zintensyfikowanie działań marketingowych. Łącząc się z młodymi, prężnie działającymi w świecie wspinaczki ludźmi wierzymy, że stworzyliśmy duet idealny dla tych, którzy szukają najlepszego miejsca ekspozycji i dotarcia do potencjalnych klientów.

Zostań Patronem festiwalowej strefy

Absolutną nowością oferty sponsorskiej w tym roku jest automatyczna możliwość zostania PATRONEM wybranej strefy festiwalu przez wykupienie odpowiedniego pakietu sponsorskiego. Daje to możliwość spersonalizowanego brandingu danej strefy oraz używania jej nazwy we wszelkich materiałach promocyjnych. Pakiety zaczynają się już od sponsora brązowego – liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.

Powierzamy uwadze potencjalnych Sponsorów liczne pakiety sponsorskie dostosowane do zróżnicowanych możliwości przedsiębiorców. Zapraszamy też do wystawiania się z własnym stoiskiem w strefie Expo, która jak co roku będzie zorganizowana w dwóch alejach oraz w Parku Zdrojowym. Wzorem poprzedniej edycji Festiwalu uruchomimy też Festiwalowy Outlet – czyli ofertę dla tych firm, które z różnych powodów nie mogą osobiście pojawić się na wydarzeniu. Oznacza to możliwość zostawienia w komis firmowych produktów, przysyłając je wcześniej do nas, następnie sprzedaży w naszym outdoorowym sklepie i rozliczenia wg rzeczywistej sprzedaży. Chęć takiego rozwiązania możecie zaznaczyć w formularzu zgłoszenia. Wszystkie wasze prośby będą indywidualnie rozpatrywane i akceptowane pod kątem zgodności wizualnej marek i towarów.

Wsparcie dla kultowych punktów programu Festiwalu Górskiego


Jak co roku istnieje możliwość wykonania własnych produktów przez Sponsorów, opatrzenia ich naszym logotypem i sprzedaż w naszym sklepiku festiwalowym na atrakcyjnych warunkach. Zainteresowane firmy proszone są o kontakt w celu weryfikacji. Prosimy też, jak co roku, o rozpatrzenie możliwości zostania DARCZYŃCĄ nagród filmowych i literackich w zamian za liczne świadczenia oraz dożywotnią sławę i chwałę.


Z kolei IPW FEST 2022 jest okazją do spotkania ściśle sfokusowanej grupy osób, które stanowią zgraną rodzinę wspinaczkową i które w liczbie ponad 1500. osób co roku zjawiają się w Dolinie Będkowskiej, by wspólnie uczestniczyć w święcie wspinaczkowej braci. Tradycyjnie już podczas Festiwalu odbędą się liczne warsztaty wspinaczkowe, sprzętowe, koncerty, pokazy filmowe oraz biegi rodzinne, indywidualne czy dziecięce.
Do współpracy zapraszamy zarówno Sponsorów, dla których przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety, jak i wystawców, którzy mogą być obecni w rozbudowanej strefie EXPO znajdującej się w centrum wydarzeń tuż koło słynnej już Brandysówki. Szczegółowy opis festiwalu znajdziecie w ofercie w załączniku lub na stronie wydarzenia.

Większy zysk dla Sponsora

W tym roku mamy też PREZENT dla tych wszystkich sponsorów, którzy zdecydują się współpracować z nami przy obu imprezach w formie tych samych pakietów sponsorskich. Dla tych sponsorów rozszerzamy możliwości promocyjne poza daty wydarzeń i miejsca stricte festiwalowe, proponując dodatkowe pakiety gratisowe:


1. Na platformie spotkań VMG Festiwalu Górskiego https://vmgexpo.pl/virtual/festiwal/ gdzie można stworzyć swój wirtualny brand/produkt i prowadzić ciekawe konkursy przez cały rok
2. Na platformie https://filmygorskie.pl/ jako okresowe banery czy spoty reklamowe przed wybranymi filmami
3. Podczas pokazów kinowych Lądek Film Tour czy „SPONSOR” Lądek Film Tour jako plansze sponsorskie przed filmami z nazwą sponsora i jego rolą na festiwalu
4. Stacjonarnie jako branding jednego z najliczniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce – tarasu widokowego schroniska „Na Szczelińcu” z ponad milionem odwiedzających osób rocznie.

Zainteresowane współpracą firmy prosimy o kontakt mailowy. Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa formy współpracy, nawet te odbiegające od standardowej oferty.

Kontakt: Sebastian Dziurdzikowski
Fundraiser & Expo Executive Ladek Mountain Festival
tel. 696403230
s.dziurdzikowski@kompas.pl