Wydarzenia rowerowe w ramach 28. Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady

Góry to nie tylko piesze wycieczki!
Szczyty można zdobywać także na rowerze!


Dlatego podczas 28 edycji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady nie może zabraknąć wydarzeń skierowanych do turystów rowerowych.

 1. Jack Wolfskin Bikepacking Academy
  Wiadomo, wszystkie drogi prowadzą do Lądka-Zdroju! Ale ta będzie szczególna – rowerowy wypad z Wrocławia z Jack Wolfskin Bikepacking Academy! Ze spaniem pod gwiazdami i stawianiem pierwszych kroków w bikepackingu razem z ekspertami, którzy podzielą się swoimi sekretami i tipami.

Przeczytaj więcej i dołącz do niesamowitej przygody!

 1. Szymon Godziek zaprasza na Flow Trip
  Szymon Godziek jest jednym z najlepszych na świecie freeriderów MTB, słynącym z tego, że na rowerze potrafi dotrzeć tam, gdzie docierają tylko najodważniejsi wspinacze! Poznaj go: https://www.festiwalgorski.pl/2023/05/24/szymon-godziek-gosciem-festiwalu-gorskiego/
  W czwartek 7 września możesz wybrać się z nim na Flow Trip – wyprawę rowerową po najciekawszych Single Trackach wschodniej części Kotliny Kłodzkiej. Flow Trip startuje o godz. 11:00. Zapisz się na Flow Trip – wypełnij formularz. .

 1. Szymon Godziek na Gali Otwarcia Festiwalu
  Tego samego dnia, 7 września, Szymon Godziek pojawi się po raz kolejny, aby dać pokaz swoich możliwości podczas Gali Otwarcia 28. edycji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady. Musisz to zobaczyć!
  Początek Gali Otwarcia Festiwalu o godz. 18:00.

 2. Szymon Godziek – Spotkanie
  W czwartek 7 września o godz. 20:00 Szymon Godziek powróci po raz trzeci, by spotkać się z fanami MTB i porozmawiać o tym sporcie oraz o innych, mniej lub bardziej poważnych rzeczach.
  Jeśli kochasz rower górski, to nie może Cię tam zabraknąć!
 1. Rowerowa wyrypa z Adamem Bieleckim
  W piątek 8 września, o 8:30 dostaniesz szansę, by dać sobie w kość na rowerowych trasach Ziemi Kłodzkiej. Wraz z Tobą pedałować będzie Adam Bielecki – jeden z najlepszych polskich wspinaczy i himalaistów. Zapisz się na wyrypę – wypełnij formularz. Przypominamy: udział w wydarzeniu możliwy jest dla osób posiadających karnet na cały Festiwal lub na dzień, w którym odbywa się wydarzenie.
 1. Dookoła Tatr by MTB. Podhale, Spisz, Orawa… – Przewodnik Zosi Wetuli i Janusza Gołąba
  8 września o godz. 14:30 wybierz się na spotkanie z Zosią Wetulą i Januszem Gołąbem – dwójką miłośników pokonywania najtrudniejszych górskich szlaków – również na rowerze.

Posłuchasz opowieści o Podhalu, Spiszu, Orawie – pięknych i niejednokrotnie całkiem pustych, dzikich krainach, oglądanych z perspektywy siodełka… Na zajęciach praktycznych poznasz podstawowe techniki poruszania się na rowerze górskim, dowiesz się też jak zaplanować trasę, jak się przygotować i spakować.

 1. Alpe-Adria, czyli najpiękniejsza trasa rowerowa Europy
  W sobotę 9 września o godz. 11:00 wraz z Anną WInczakiewicz przeniesiesz się do Austrii, by na własne oczy przekonać się, dlaczego szlak ten uważany jest za najpiękniejszą rowerową trasę Europy.
  Podczas prelekcji, Anna Winczakiewicz przybliży Ci przebieg szlaku i jego atrakcje, podpowie, jak przygotować się logistycznie do wyprawy i jakich błędów unikać.
 1. Ladaczenie 2023, czyli rowerem najwyższymi asfaltami świata
  Kolejna sobotnia rowerowa prelekcja rozpocznie się o godz. 14:45.
  Będzie to spotkanie z Robbem Maciągiem, który na rowerze objechał 19 krajów, pokonał 22 tys. km. Przejechał między innymi Jedwabny Szlak oraz z Polski do Nepalu.
 1. Warsztaty bikepackingowe „Nie taki bikepacking straszny”
  Warsztaty o eksplorowaniu natury i swoich własnych możliwości z perspektywy dwóch kółek!
  Jak przygotować się na swój pierwszy bikepacking? Na co położyć największy nacisk? Jak zaplanować całą logistykę wyprawy? Tego dowiecie się w sobotę 9 września o godz. 17.45 na warsztatach Jack Wolfskin w namiocie BASECAMP. Bądźcie również gotowi na opowieść o kulisach rowerowej wyprawy Jack Wolfskin Bikepacking Academy po bezdrożach Dolnego Śląska.
 1. Rowerowy trip z Zosią Wetulą i Januszem Gołąbem
  O 8:30 w sobotę, 9 września wyrusz na rowerową wycieczkę z Zosią Wetulą i Januszem Gołąbem. W jej trakcie nie tylko przepedałujesz przez najbardziej urokliwe zakątki okolic Lądka-Zdroju, ale i dowiesz się wielu przydatnych rzeczy, bowiem w trakcie wycieczki, jej przewodnicy przeprowadzą praktyczne warsztaty! Aby zapisać się na trip, wypełnij formularz. Przypominamy: udział w wydarzeniu możliwy jest dla osób posiadających karnet na cały Festiwal lub na dzień, w którym odbywa się wydarzenie.
 1. Rodzina, góry i sakwy. Turystyka rowerowa w górach – przewodnik rodzinny Szymon Nitki
  Ostatnia rowerowa atrakcja 28. edycji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady to warsztaty prowadzone przez Szymona Nitkę.
  W ich trakcie dowiesz się, jak podróżować rowerem po górach w nieco mniej hardkorowy sposób. Poznasz też najciekawsze rowerowe trasy Europy i poznasz garść dobrych praktyk, dzięki którym dowiesz się, jak wygodnie i bezpiecznie zwiedzać górskie szlaki rowerem.

Zapisy na wydarzenia rowerowe, wyprawy: kliknij tutaj.

Zobacz pełny rozkład jazdy 28. edycji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady i poznaj pozostałe wydarzenia: https://www.festiwalgorski.pl/harmonogram-2023/