Czas na Festiwal Młode Góry!

Festiwal Górski w Lądku-Zdroju znów będzie miejscem, w którym dzieci i młodzież doświadczą gór w wyjątkowy sposób. Przygotowaliśmy specjalną odsłonę wydarzeń na okres całego Festiwalu!

Tworzymy osobny, wspaniały Festiwal Młode Góry. To odpowiedź na dotychczasowe zainteresowanie rodziców i ich pociech, którzy są obecni na Festiwalu Górskim. Jako organizatorzy odpowiadamy na ich sugestie z rozmachem – powołując do życia osobą inicjatywę, z bogatym programem, mnóstwem atrakcji, gośćmi i tym, co najważniejsze – doskonałą atmosferą.

Tańce, muzyka, integracja

Przed nami wielkie święto z najmłodszymi w roli głównej. Nie będzie miejsca ani czasu na nudę! Szykujemy warsztaty, dużo ruchu na świeżym powietrzu, zabawę w najlepszym wydaniu! Do tego rozmowy, śpiewy i jeszcze więcej atrakcji w przepięknych okolicznościach przyrody.

Warsztaty etnograficzne, przyrodnicze i terenowe

Nie zabraknie znanych i cieszących się ogromnym zainteresowaniem warsztatów etnograficznych. Historia i kultura w najlepszym możliwym wydaniu. Do tego warsztaty w terenie, w trakcie których młodzi będą mieli okazję empirycznie poznać najbliższy świat. 

Warsztaty dla rodziców

Doświadczanie życia przez młode pokolenie znacząco różni się od tego, jak dorośli interpretują otoczenie. Dlatego w programie znajdą się również warsztaty poświęcone komunikacji, skierowane do rodziców i opiekunów. Jak pobudzić ciekawość, wykorzystać energię, rozmawiać językiem młodych? Jak wspólnie doświadczać i czerpać radość z poznawania świata? To warsztaty, które pokażą, ile możliwości można wykorzystać, by razem spędzać czas.

Podział na grupy wiekowe

Planujmy podział, który umożliwi maksymalne zaangażowanie się młodych uczestników, zwrócimy uwagę na to, jakie potrzeby poznawcze ma każda z grup wiekowych i dobierzemy odpowiednią narrację i plan działania.

Program Festiwalu Młode Góry

Festiwal Młode Góry rozpocznie się w piątak, 7 września. Od tego dnia, aż do niedzieli, młodzi Ludzie Gór wpadną w wir zabawy, poznawania świata górskiego przez warsztaty, spotkania, zadania, kreowane przez doświadczonych opiekunów, znanych w świecie górskim osobistości, ludzi, którzy wprowadzą dzieci w niesamowity świat podróży.