Czas na „Młode Góry”! Więcej atrakcji dla najmłodszych podczas 27. Festiwalu Górskiego

 Czas na „Młode Góry”! Więcej atrakcji dla najmłodszych podczas 27. Festiwalu Górskiego

W tym roku Festiwal Górski w Lądku-Zdroju będzie miejscem, w którym dzieci i młodzież doświadczą gór w wyjątkowy sposób. Przygotowaliśmy specjalną odsłonę wydarzeń na okres całego Festiwalu!

Pierwszą dużą zmianą jest stworzenie osobnego, wspaniałego Festiwalu Młode Góry. To odpowiedź na dotychczasowe zainteresowanie rodziców i ich pociech, którzy są obecni na Festiwalu Górskim. Jako organizatorzy odpowiadamy na ich sugestie z rozmachem – powołując do życia osobą inicjatywę, z bogatym programem, mnóstwem atrakcji, gośćmi i tym, co najważniejsze – doskonałą atmosferą.

Tańce, muzyka, integracja

Przed nami wielkie święto z najmłodszymi w roli głównej. Nie będzie miejsca ani czasu na nudę! Szykujemy warsztaty bębniarskie i muzyczne, dużo ruchu na świeżym powietrzu, zabawę w najlepszym wydaniu! Do tego ognisko, rozmowy, śpiewy i jeszcze więcej atrakcji w przepięknych okolicznościach przyrody.

Warsztaty etnograficzne, przyrodnicze i terenowe

Nie zabraknie znanych i cieszących się ogromnym zainteresowaniem warsztatów etnograficznych. Historia i kultura w najlepszym możliwym wydaniu. Do tego warsztaty w terenie, w trakcie których młodzi będą mieli okazję empirycznie poznać najbliższy świat. 

Warsztaty dla rodziców

Doświadczanie życia przez młode pokolenie znacząco różni się od tego, jak dorośli interpretują otoczenie. Dlatego w programie znajdą się również warsztaty poświęcone komunikacji, skierowane do rodziców i opiekunów. Jak pobudzić ciekawość, wykorzystać energię, rozmawiać językiem młodych? Jak wspólnie doświadczać i czerpać radość z poznawania świata? To warsztaty, które pokażą, ile możliwości można wykorzystać, by razem spędzać czas.

Podział na grupy wiekowe

Nowością w tym roku będą również grupy wiekowe. Planujmy podział, który umożliwi maksymalne zaangażowanie się młodych uczestników, zwrócimy uwagę na to, jakie potrzeby poznawcze ma każda z grup wiekowych i dobierzemy odpowiednią narrację i plan działania. Pierwsza grupa obejmie zerówkowiczów i klasy I-III, kolejne dwie grupy starsze roczniki.

Przedszkole festiwalowe

Niezmiennie na Festiwalu Górskim pojawi się przedszkole festiwalowe. Dla maluchów od 3. roku życia, które otrzymają najlepszą opiekę od kreatywnych opiekunów. Zapewniamy bezpieczeństwo i doskonałą przygodę dla tych, którzy dopiero zaczynają poznawać świat i góry.

Zapisy na zajęcia w ramach Festiwalu Młode Góry ruszą od 8 czerwca.