Elisabeth Revol - Festiwal Górski 2018 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

23. edycja Festiwalu przed nami. Trwają przygotowania, ustalany jest program imprezy. W trakcie Festiwalu odbędzie się ceremonia rozdania Złotych Czekanów 2018, najważniejszej nagrody wspinaczkowej na świecie. O kolejnych punktach będziemy informować wkrótce. Zarezerwujcie już teraz datę w kalendarzu – 20 – 23 września.

Elisabeth Revol

francuska nauczycielka wychowania fizycznego i himalaistka. W 2008 roku pobiła rekord świata wchodząc samotnie na Gaszerbrum I i II w zaledwie 52,5 godziny -bez pomocy Szerpów i dodatkowego tlenu.

Pochodzi z Alp, była członkiem słynnej młodzieżowej grupy  najlepszych francuskich alpinistów ( Górska Federacja FFCAM).

Jej zamiłowanie do wysokości zaprowadziło ją od rodzinnych gór Massif des Ecrins, Mont Blanc w Tatry, do Boliwii, Nepalu i Pakistanu.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat powtórzyła i otworzyła wiele nowe drogi- mniej lub bardziej techniczne, od północnej ściany Eiger, Jorasse, Cervin, Droite, Dru po Gaszerbrum, Broad Peak, Lhotse. Przemierzyła niektóre dłuższych pasm górskich na naszej planecie, takie jak Annapurna I (ze wschodu do Tare Kang i z północy na południe). Wraz z Tomaszem na Nanga Parbat w stylu alpejskim dotarli do 7800 m zimą 2015, na 7500 m w 2016 i na szczyt w 2018 r. A potem było dramatyczne, piekielne zejście.

To co ją napędza, to uczucie bycia na szczycie świata. Twierdzi, że od początku to ciekawość pchała ją do wspinania i jako mała dziewczynka chciała sięgać wyżej i odkrywać co tam jest. Wspinaczka i alpinizm otworzyły jej nowy świat i stały się tym, czym realizuje swoje marzenia.

Jej filozofia: zawsze wspina się w stylu alpejskim, szybko, bez dodatkowego tlenu. A kierunek jest tylko jeden: do góry i wyższej.

Jej głównym celem na ten rok było: pokonać własne ograniczenia i wspiąć się zimą na ośmiotysięcznik samotnie  i bez dodatkowego tlenu…, a wiosną wspinać się szybko i wysoko…

HONOROWY PATRONAT

Patronat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Fundacja Zawady Patronat Ministra Spraw Zagranicznych Patronat Ministra Sportu i Turystyki

ZŁOTY SPONSOR

Brubeck

SREBRNY SPONSOR

The North Face Petzl Buff Decathlon Chicks&Sport

BRĄZOWY SPONSOR

Nikwax Thule Camp Arc'Teryx Alpina Viking Odlo Meindl Sea to Summint

PARTNERZY

Adventure24 Saxx Salomon Lyofood Patagonia Ispo Maloka This1 Artibo Zlagboard Czarna Góra Resort Apartamenty Czarna Góra Everest Climbing Ferrino Formotiva

FINANSOWANIE

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski Instytut Sztuki Filmowej Lądek-Zdrój Powiat Kłodzki Urząd Marszałkowski woj. Dolnośląskiego

PATRONAT MEDIALNY

Polskie Radio Program Trzeci Góry NPM

PARTNERZY ORGANIZACYJNI

CKiR Uzdrowisko Lądek-Długopole Szkoła Górska Polski Związek Alpinizmu Willa Marianna Jaskinia Radochoska Winiarnia Radochoska Fundacja Kukuczki GOPR Pasterkrowa Szczelinka Setter ACP AMS
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Wsparcie wymiaru Samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2018”

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.